Гірськолижний форум

Гірськолижний форум (https://extreme.com.ua/forum/forum.php)
-   Карвинг: техника катания (https://extreme.com.ua/forum/105-karving-tehnika-kataniya/)
-   -   Шмиг и авальман (https://extreme.com.ua/forum/karving-tehnika-kataniya/9195-shmig-i-avalman.html)

Ihor 24.02.2011 01:07

Шмиг и авальман
 
тойво... давно хотів спитати... не знав де, тому тут...
дякуючи полякам, і напевно не лише їм, досить багато хто, принаймі на Буковелі, катають "шмиг"... як той стиль правильно називати російською/українською?

пс "теоретик детектед", само собов...


пс2: YouTube - ?mig klasyczny

Lom 24.02.2011 01:38

Не знаю "шмиг", не вчився у поляків. Підозрюю, що Ви кажете за класичну техніку с проковзуванням коли коліна разом. Це називається "годиль" (фр.) або "вельден" - техніка коротких сполучених поворотів.

Pivoman 24.02.2011 01:45

Цитата:

Коментар від Ihor (Коментар 115799)
тойво... давно хотів спитати... не знав де, тому тут...
дякуючи полякам, і напевно не лише їм, досить багато хто, принаймі на Буковелі, катають "шмиг"... як той стиль правильно називати російською/українською?

Я так понимаю, российскою это называется "авальман", на современных лыжах.... http://fizsport.ru/images/55.png ... Или могул на плоскости без бугров :secret:

Ihor 24.02.2011 01:57

Lom, коліна разом там не визначальне, для прикладу
YouTube - smig bazowy

а бо й навіть майже зовсім карвінг короткими
YouTube - ?mig ci?ty

спостерігав також за поляками з актів-спорт, коли гоняли школяриків - то вони той шмиг націлювали на широку стойку, там коліна далеко не разом... десь на ширині плеч, як в карвінгу... хоча то може й годиль з теперішніми варіяціями...


Pivoman, по картинці дуже похоже....


пс.. Pivoman, Lom, а авальман російською та годиль (фр) одне й те ж?

Keks 24.02.2011 01:59

Все-таки это больше похоже на годиль.
В годиле присутствует укол палкой.

Ihor 24.02.2011 02:04

Цитата:

Коментар від Keks (Коментар 115807)
Все-таки это больше похоже на годиль.
В годиле присутствует укол палкой.

там є укол. не надто акцентований, але є.

Додано через 2 хвилини

о, найшов ролик власне від актив спорт вторішнього на буковелі - можна вважати "оригінальний" польський шмиг:
YouTube - Синхронный шмиг на 5F

Keks 24.02.2011 02:18

Теперь понятно, что многие подразумевают под "шмыгом".

С такими же криками, т.е. с определенным тактом Ондраш и Gera ставили мне годиль. У Cute годиль очень хорошо получается.

Завтра (уже сегодня) Gera может детально рассказать о "шмыге".

Lom 24.02.2011 03:03

2 Ihor: На двох Ваших останніх відео - короткі сполучені повороти (short turns) з проковзуванням і без, основа курсів на інструкторську категорію "В" ISIA.
Оригінальний польський "шмиг", судячи з відео - то щось незрозуміле. У першого демонстратора ширина ведення лиж міняється від неоправдано широкої з "Х" в колінах до середньої, існує непотрібна ротація корпусу, абсолютно неправильна з точки зору методики short turns робота рук. Не хочу нікого образити, напевне це не самий вдалий запис "шмигу" і сніг тоді напевне був досить "тяжким".
Годиль в "класичному варіанті" з проковзуванням я постив тут http://extreme.com.ua/forum/karving-...tml#post114715

Ihor 24.02.2011 09:02

Цитата:

Коментар від Lom (Коментар 115813)
2 Ihor: На двох Ваших останніх відео - короткі сполучені повороти (short turns) з проковзуванням і без, основа курсів на інструкторську категорію "В" ISIA.
Оригінальний польський "шмиг", судячи з відео - то щось незрозуміле. У першого демонстратора ширина ведення лиж міняється від неоправдано широкої з "Х" в колінах до середньої, існує непотрібна ротація корпусу, абсолютно неправильна з точки зору методики short turns робота рук. Не хочу нікого образити, напевне це не самий вдалий запис "шмигу" і сніг тоді напевне був досить "тяжким".
Годиль в "класичному варіанті" з проковзуванням я постив тут http://extreme.com.ua/forum/karving-...tml#post114715

Відносно "оригінального" - то запис як їдуть школярики, і напевно, не самої топової групи, відповідно й кучу помилок - ікси навіть і мені видно :-). А в виконанні їх інструкторів - то було близьке до першого відео з посту #497, яке підписане як "smig bazowy". Хіба що ноги дещо ширше ведуться... і то, якщо я добре побачив :-)

Додано через 5 хвилин

тобто в відповідності до ваших слів, можна припустити, шо той польский шмиг - то "короткі сполученні повороти з просковзуванням" (може ше додати з неакцентованим уколом палкою)... ше би то одним словом :-)...

авельман? годиль?

Lom 24.02.2011 15:02

Авальман - це не є окрема техніка, а тільки один з елементів класичної слаломної техніки, різке виштовхування лиж вперед з прийняттям задньої стійки на початку/кінці повороту. На класичних лижах цей елемент не давав втратити контакт зі схилом на перекантовці і давав деяке прискорення. В сучасній спортивній техніці в чистому вигляді не використовується, оскільки лижі стали коротшими. Задня стійка на перекантовці на FIS-овських слаломках - 100% падіння на спину.
Думаю, зараз немає чіткого кириличного терміну для визначення коротких сполучених поворотів з проковзуванням. "Чистий" годиль (як на моєму відео) в роботі рук імітує відведення слаломної тички рухом кулака від грудей вперед-вбік. В сучасній техніці це помилка, руки повинні бути як в основній стійці, викид палиці виконується тільки рухом кисті, не згинаючи лікоть. В методичці для інструкторів використовується термін "короткий поворот", в англійському варіанті - те саме shore turns, а також вельден (veldn).

Напевне, слід чітко відрізняти спортивну техніку і техніку вільного катання. Мета поворотів у спортсмена - вписатись в ворота не погасивши швидкість відносно прямого спуску, часто на грані падіння. При вільному катанні - повороти виконуються для підтримання стабільної комфортної шивидкості. Тому чисто спортивні елементи типу авальмана при вільному катанні не потрібні. Але вміння виконувати короткі повороти абсолютно необхідно, тому що карвінгова техніка в чистому вигляді - спортивна техніка, яка направлена на розгін, а не на підтримання стабільної швидкості.


Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 18:14.