Гірськолижний форум
Горные лыжи ArmadaГорные лыжи Armada Горные лыжи Elan Маски и одежда Oakley Горнолыжные маски Bolle
Защита Dainese Термобельё Craft Спортивные носки X-Socks Термобельё X-Bionic
Реєстрація Головна Розділи Нові Біржа Транспорт
МОБІЛЬНА ВЕРСІЯ : НАШ FACEBOOK : RSS : Гірськолижний форум > Снегозависимость > Мастерская > Уход за горными лыжами и их обслуживание
Мастерская ремонт и обслуживание снаряжения


Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі
Старий 07.09.2005, 23:28   #1
Sheridan
Адепт Харбариума
 
Аватар для Sheridan
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Default City

Снаряга: Yamaha Tracer 9, Blizzard: SRC WC 165, WRC WC 180, Rustler 11 188, Canyon Neuron 9 CF SL
Уход за горными лыжами и их обслуживание

Наконец-то наш брат и соратник родил видео со своего семинара по обслуживанию горных лыж. Спасибо тебе, Booldozer :)

Для удобства видео порезано на смысловые куски. Смотреть тут: Сервис лыж @ EX.UA

Всё залито на наш ФБ аккаунт. Сорри за качество - 2005й год как никак :)

Нажмите, чтобы посмотреть
  Відповісти з цитуванням
Старий 29.12.2020, 14:53   #841 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для Шурави
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Одесса

Снаряга: Head Jon Olsson Pro model 2008г. VOLKL RACE TIGER RC UVO./ HEAD RAPTOR 120rs
Это каждый сам определяет, я не более 7 дней и парафинить. Канты, там по состоянию определяю, но каждый год на консервации и канты точат. А что за парафин, я это не уточнял. Сервис делал Кирилл, его здесь практически все знают. Так что я ему доверяю.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 29.12.2020, 19:41   #842 (посилання)
GDM
Давно на форуме
 
Аватар для GDM
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Kiev

Снаряга: прокатные :)
Цитата:
Коментар від Шурави Переглянути коментар
Это каждый сам определяет, я не более 7 дней и парафинить. Канты, там по состоянию определяю, но каждый год на консервации и канты точат. А что за парафин, я это не уточнял. Сервис делал Кирилл, его здесь практически все знают. Так что я ему доверяю.
Я Вас понимаю. Я тоже машину в сервис проверенный стараюсь загонять. Но бывает "час та натхнення" и сам покручу. Для этого и есть автофорумы, что бы там узнавать нюансы ремонта. Тоже самое и тут, вроде бы как. Только похоже человек 5 активных осталось
Отправить меня в сервис, всегда успеется
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 29.12.2020, 20:40   #843 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для Шурави
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Одесса

Снаряга: Head Jon Olsson Pro model 2008г. VOLKL RACE TIGER RC UVO./ HEAD RAPTOR 120rs
@GDM , Я многое в авто сам делаю, понимаю и есть для этого инструмент. А вот для лыж, инструмента нет, а пробовать плавить воск подручными средствами, чревато. Так что каждый сам решает как и что делать.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 29.12.2020, 21:01   #844 (посилання)
GDM
Давно на форуме
 
Аватар для GDM
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Kiev

Снаряга: прокатные :)
Цитата:
Коментар від Шурави Переглянути коментар
@GDM , Я многое в авто сам делаю, понимаю и есть для этого инструмент. А вот для лыж, инструмента нет, а пробовать плавить воск подручными средствами, чревато. Так что каждый сам решает как и что делать.
В э том и "прикол". Вы возвели простейшие операции в ранг нанотехнологий)))
Стандартный советский ютюг (на три точки) дает на первой точке до 115 градусов (для парафина токо нужно 130), чуть чуть добавить))). Цикля - кусок оргстекла. и т.д. )))
Ну и все тоже самое принципиально, только в бренде "за дороже".

Ладно эти разговоры стары как свет)))

Давайте все таки по сути - какие конкретные парафины имеют лучшие свойства. Вот тут пусть они будут в три раза дороже, но будут работать своих хотя бы 3-5 честных дней...а не полдня.

Да, забыл. В соседней теме я добавлял видео Панспортсмен. У него там есть распил Росси, и ржавые канты внутри лыжи. И он говорит - это "привет утюжку". Я не совсем понял, что иметься ввиду. Может он что-то знает?) Может утюг - зло?
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 30.12.2020, 00:06   #845 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для Masik
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Станіславів

Снаряга: Volkl Racetiger GS (185), Racetiger SL (170)
Перепрошую що втручаюсь. А скільки методів чи способів нанесення парафіну Ви знаєте? А в чому різниця між парафінами по догляду і для ковзання?
У кожного виробника велика лінійка парафінів і в кожного з них своя метода та температура нанесення яка коливається від 100 до 180 градусів а то й більше.
Парафін підбирається під тип та температуру снігу. І якщо ви катаєтесь в Буковелі на штучному снігу при -8 чи в Грузії по природному снігу то при тих самих -8, то той самий парафін протримається в Грузії два рази довше чим в Буці. Якщо у вас нанесений парафін на плюс чи невеликий мінус а ви попадєте в гарний мороз то теж парафін злетить швидко, а якщо навпаки парафін на великий мінус а ви попали в + то протримається довше але ковзання буде м’яко кажучи не то. Ну й ваша вага, рівень та стиль катання теж вельми впливають на це. При моїх 2м і 115кг ніякий парафін в Буковелі не витримує більше 1 дня, ні за 100 грн ні за 500 грн. Та й почнемо з того хто чим міряє наявність парафіну на ковзаючій поверхні, для мене якщо парафін пішов на 5 мм біля кантів, то все, а хтось чекає щоб вся лижа побіліла. І так, праска для лиж зло і не тільки для лиж але й для парафіну особливо дорогого з добавками, але на жаль ще ніхто не придумав кращого. А різниця між проф. і побутовою праскою в дельті між вкл. і викл. терморегулятора, якщо в проф. це +/-5 градусів то в побутовій це 30-40, а в старій совковій туристичній може досягнути 60 (власний досвід) біметал з часом попускає. Тому якщо ви наносите медичний парафін то різниці немає, а якщо дорогий то гроші на вітер. Ось і вся різниця і ще одна з причин чому парафін довго не тримається на лижі.
На жаль в одному посту все не викладеш, але про це все вже писали.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 30.12.2020, 00:40   #846 (посилання)
GDM
Давно на форуме
 
Аватар для GDM
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Kiev

Снаряга: прокатные :)
Цитата:
Коментар від Masik Переглянути коментар
Перепрошую що втручаюсь. А скільки методів чи способів нанесення парафіну Ви знаєте? А в чому різниця між парафінами по догляду і для ковзання?
У кожного виробника велика лінійка парафінів і в кожного з них своя метода та температура нанесення яка коливається від 100 до 180 градусів а то й більше.
Парафін підбирається під тип та температуру снігу. І якщо ви катаєтесь в Буковелі на штучному снігу при -8 чи в Грузії по природному снігу то при тих самих -8, то той самий парафін протримається в Грузії два рази довше чим в Буці. Якщо у вас нанесений парафін на плюс чи невеликий мінус а ви попадєте в гарний мороз то теж парафін злетить швидко, а якщо навпаки парафін на великий мінус а ви попали в + то протримається довше але ковзання буде м’яко кажучи не то. Ну й ваша вага, рівень та стиль катання теж вельми впливають на це. При моїх 2м і 115кг ніякий парафін в Буковелі не витримує більше 1 дня, ні за 100 грн ні за 500 грн. Та й почнемо з того хто чим міряє наявність парафіну на ковзаючій поверхні, для мене якщо парафін пішов на 5 мм біля кантів, то все, а хтось чекає щоб вся лижа побіліла. І так, праска для лиж зло і не тільки для лиж але й для парафіну особливо дорогого з добавками, але на жаль ще ніхто не придумав кращого. А різниця між проф. і побутовою праскою в дельті між вкл. і викл. терморегулятора, якщо в проф. це +/-5 градусів то в побутовій це 30-40, а в старій совковій туристичній може досягнути 60 (власний досвід) біметал з часом попускає. Тому якщо ви наносите медичний парафін то різниці немає, а якщо дорогий то гроші на вітер. Ось і вся різниця і ще одна з причин чому парафін довго не тримається на лижі.
На жаль в одному посту все не викладеш, але про це все вже писали.
Дякую Вам що "втручаєтесь". Можливо так ми знайдемо, щось нове і корисне по даній темі.
Особисто в мене практика використання парафінів Toko All-in-one Hot Wax та медичних.
Праски використувавилась як проф (токо) так і ссср побутова. Різниці, в принципі нанесення, я не побачив (температура промірялась термопарою мультиметра).
Ось, 3 тижні тому, оброблялись 5 пар жил. Вага лижників від 55 до 110 кг. Лижі класу Atomic Race SL, Volkl Recetiger Speedwal SL і нижчого, різних років і стану.
Як я вже зазначав вище, слідів парафіну, через 2 дні катання, виявлено не було. Методом короткого прогріву пром феном.
Катання було в Буковелі, температура повітря близько 0 (+-5).

Який саме парфін за 100 і за 500 грн. Ви використовували? При яких умовах? Які саме захистні властивості, для ковзаючої поверхні виявили? Про ковзаючі властивості поки що не ппитаю, не на разі.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 30.12.2020, 10:03   #847 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для Masik
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Станіславів

Снаряга: Volkl Racetiger GS (185), Racetiger SL (170)
Ви десь на середині шляху, я вже це пройшов і термопара і саморобний терморегулятор і т.д. Коли виставляєте температуру на побутовій прасці не полінуйтесь поміряйте температуру вкл./викл після 2-3х циклів, вельми здивуєтесь. Якщо першу лижу ви будете парафінити наприклад при 115 градусів то другу є шанс на 70-80 і головне що по парафіну ви цього не побачите бо він все одно буде плавитись і що саме головне не диміти
Юзаю в основному парафіни Vola (інколи Rode), універсальний для консервації і як основу, а серію МХ під ковзання (температуру) про парафіни LF і НF не будемо бо вони доживають останній сезон і будуть зняті з виробництва у всіх виробників, вимога FIS. Так як я лінивий то кожен раз наносити праскою і потім циклювати й полірувати мені влом тому , а також в поїздках, використовую рідкі парафіни того ж виробника і повірте вони працюють і на один день вистачає з головою і не треба тягнути з собою пів майстерні. І ще, парафіни на всі види температур то не зовсім скажемо так правда то все ж таки просто маркетинг, як одна таблетка від всіх болячок. Але все одно краще ніж ніякого парафіну.
По повному феншую, якщо ваша лижа має графітовмісний скользяк то після кожного 10-го гарячого нанесення парафіну, слід обробити базовим графітовмісним парафіном, так як графіт нажаль вимивається з ковзаючої поверхні.
P.S. Буде час та наснага то продовжу.

Востаннє редагував Masik: 30.12.2020 о 12:51.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 30.12.2020, 11:16   #848 (посилання)
GDM
Давно на форуме
 
Аватар для GDM
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Kiev

Снаряга: прокатные :)
Дякую. Дуже конструктивно. Познаходив Ваші повідомлення по "Колибах")).
Ще декілька питаннь:
Насічка на абсолютно новій лижі і парафін, потрібно чи ні?
Супер тверді парафіни, які візьмуть всі подряпини на себе, міф/реальність?
Фрази "напитать скользяк, загнать парафин в базу, микропоры скользяка", це не просто маркетинг із серії павервудкор)? Реально можливо пропитати поліетилен як мочалку??? Та щей не водою/розчинником/бензином, а парафіном???
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
:) Masik
Старий 30.12.2020, 13:03   #849 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для Masik
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Станіславів

Снаряга: Volkl Racetiger GS (185), Racetiger SL (170)
Буде час продовжу, а поки-що для загального ознайомлення дуже просте і інформативне відео.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 30.12.2020, 15:06   #850 (посилання)
Всегда на форуме
 
Аватар для HappySkier
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Київ

Снаряга: Atomic Vantage X 80 CTI, 2017-2018; HEAD Icon TT500, 2011-2012; Atomic Hawx Prime 120s
Цитата:
Коментар від Masik Переглянути коментар
Буде час продовжу


Дуже цікаву і корисну інформацію даєте!
Якщо можна, дайте посилання на рідкі парафіни, якими користуєтеся, і розкажіть, будь-ласка, Вашу технологію їх нанесення у виїзних готельних умовах.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Відповідь Є непрочитані сторінки Головна Новi 




Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)
 

Ваші права у розділі

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній коментар
Уход за гл ботами, стирка Arci Выбор горнолыжных ботинок 56 27.03.2020 19:47

При цитуванні гірськолижного форуму на інших ресурсах, активне посилання на extreme.com.ua обов'язкове.
New UsersNew PostsVisitsPageviewsSearch EnginesDirect TrafficReferring Sites
Today02365036 (73%)11 (22%)2 (4%)
Yesterday1313946583 (60%)47 (34%)9 (6%)
Month104794614257632831 (61%)1619 (35%)180 (4%)