Гірськолижний форум
Горные лыжи ArmadaГорные лыжи Armada Горные лыжи Elan Маски и одежда Oakley Горнолыжные маски Bolle
Защита Dainese Термобельё Craft Спортивные носки X-Socks Термобельё X-Bionic
Реєстрація Головна Розділи Нові Біржа Транспорт
МОБІЛЬНА ВЕРСІЯ : НАШ FACEBOOK : RSS : Гірськолижний форум > Снегозависимость > Медпункт > Травмы коленного сустава
Медпункт травмы, лечение, профилактика


Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі
Старий 03.10.2015, 09:15   #1081 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для sitkar
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Тернопіль

Снаряга: ATOMIC SX7
Дуже дякую за відповідь та пояснення. Передав інформацію товаришу. Він буде радитись з своїм лікарем (той що робив операцію), що краще взяти. Ще раз всім дякую!!!
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 06.10.2015, 19:48   #1082 (посилання)
Недавно на форуме
 
Аватар для valid0l
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Львов

Снаряга: ELAN race CX 170 cm
Цитата:
Коментар від kotyuk Переглянути коментар
Отделение спортивной и балетной травмы Института травматологии и ортопедии (ул. Воровского или сейчас Бульварно-Кудрявская 27). Перед приходом лучше набрать 068-321-42-87, чтоб я был на месте и не на операциях.
Доброго дня, мені провели операцію з відновлення Передньої хрестовидної звязки і видалення надірваних частин манісків, про тривалість реабілітації я вкурсі, читав ваші попередні публікації, питання таке : чи можна пришвидшити період реабілітації стероїдними анаболічними препаратами, якщо так,
то , які саме і дозування і на скільки пришвидшится , якщо ні, то чому? Дякую.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 06.10.2015, 20:24   #1083 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для kotyuk
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: прокатные :)
Ні, стероїдні препарати не пришвидшать "дозрівання" трансплантату зв*язки. Можливо, це можуть зробити препарати гормону роста, але даких даних я не зузстрічав, да і є ризик стимуляції онкологічних захвлорювань (хоча це ще також не доведено). Тому не раджу застосовувати ці засоби з даною метою.
Чому анаболічні стероїди на мою думку не прискорять реабілітацію в плані укріплення трансплантату зв*язки? - Тому що "нова зв*язка" спочатку мертва, потім в неї поступово проростають судини, потім починаються процеси реорганізації та перебудови колагену, на які стероїдні гормони не мають, наскільки мені відомо, позитивного впливу. На ці процеси можуть позитивно впливати незначні дозовані навантаженні відповідні для кожного періода. Але, на жаль, межа між корисним навантаженням та руйнацією зв*язки дуже тонка і її легко переступити та пошкодити трансплантант. Тому в перші 6 місяців потрібно бути особливо обережним.
По-друге стероїдні гормони викоикають ріст м*язової тканини, а на зв*язки не діють, або діють скоріше негативно. Можливо, саме тому найбільше розривів зв*язок та сухожилків (не ПХЗ, а інших - сухожилки грудних м*язів, біцепсів тощо) у бодібілдерів та пауерліфтерів, що використовують стероїдні гормони. Під час операції зв*язки та сухожилки у спортсменів, що використовують стероїди виглядають не дуже.
У той же час стероїдні гормони можуть прискорити відновлення м*язів оперованої кінцівки. В цьому плані їх користь можлива. Але зазвичай пацієнтів цікавить реабілітація більше в плані того, коли можна навантажувати зв*язку)) М*язи свідомі пацієнти і так встигають відновити к необхідним термінам. До того ж , чи варта побічна дія стероїдів швидшого відновлення м*язів - це вирішувати Вам. Я нормально відношусь до людей, що вживають стероїди, і розумію їх. Я можу зрозуміти їх застосування, щоб швидше повернутись до страченої фізичної форми в плані м*язів, але на прискорення зміцнення зв*язки вони не впливають. З медичної точки зору я не раджу їх застосовувати і сам не використовую, хоча такі думки періодично на мене і находять)) Але я їх від себе відгоняю))
PS: Можливо, колись з*являться переконливі дані про позитивний вплив стероїдів на відновлення ПХЗ, але я таких даних не зустрічав. Спеціально пошукаю - може, ситуація і змінилась))
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 11.10.2015, 09:32   #1084 (посилання)
Недавно на форуме
 
Аватар для valid0l
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Львов

Снаряга: ELAN race CX 170 cm
Цитата:
Коментар від kotyuk Переглянути коментар
Ні, стероїдні препарати не пришвидшать "дозрівання" трансплантату зв*язки. Можливо, це можуть зробити препарати гормону роста, але даких даних я не зузстрічав, да і є ризик стимуляції онкологічних захвлорювань (хоча це ще також не доведено). Тому не раджу застосовувати ці засоби з даною метою.
Чому анаболічні стероїди на мою думку не прискорять реабілітацію в плані укріплення трансплантату зв*язки? - Тому що "нова зв*язка" спочатку мертва, потім в неї поступово проростають судини, потім починаються процеси реорганізації та перебудови колагену, на які стероїдні гормони не мають, наскільки мені відомо, позитивного впливу. На ці процеси можуть позитивно впливати незначні дозовані навантаженні відповідні для кожного періода. Але, на жаль, межа між корисним навантаженням та руйнацією зв*язки дуже тонка і її легко переступити та пошкодити трансплантант. Тому в перші 6 місяців потрібно бути особливо обережним.
По-друге стероїдні гормони викоикають ріст м*язової тканини, а на зв*язки не діють, або діють скоріше негативно. Можливо, саме тому найбільше розривів зв*язок та сухожилків (не ПХЗ, а інших - сухожилки грудних м*язів, біцепсів тощо) у бодібілдерів та пауерліфтерів, що використовують стероїдні гормони. Під час операції зв*язки та сухожилки у спортсменів, що використовують стероїди виглядають не дуже.
У той же час стероїдні гормони можуть прискорити відновлення м*язів оперованої кінцівки. В цьому плані їх користь можлива. Але зазвичай пацієнтів цікавить реабілітація більше в плані того, коли можна навантажувати зв*язку)) М*язи свідомі пацієнти і так встигають відновити к необхідним термінам. До того ж , чи варта побічна дія стероїдів швидшого відновлення м*язів - це вирішувати Вам. Я нормально відношусь до людей, що вживають стероїди, і розумію їх. Я можу зрозуміти їх застосування, щоб швидше повернутись до страченої фізичної форми в плані м*язів, але на прискорення зміцнення зв*язки вони не впливають. З медичної точки зору я не раджу їх застосовувати і сам не використовую, хоча такі думки періодично на мене і находять)) Але я їх від себе відгоняю))
PS: Можливо, колись з*являться переконливі дані про позитивний вплив стероїдів на відновлення ПХЗ, але я таких даних не зустрічав. Спеціально пошукаю - може, ситуація і змінилась))
Добрий день. Маю до вас ще запитання. Після пластики передньої хрестовидної звязки я провів в лікарні 6 днів, перші 4 з яких температурив (капали Аугментин, і парацетамол ну і ше якісь таблетки) останні 2 дні в лікарні без температури, зараз я вже вдома 4-й день і всі 4 дні температурю 37-38.5 приймаю за пизначенням лікаря Фламідез (парацетамол і диклофенак) температура спадає але потім знову повертається. Коліно в міру набрякше, більше над коліном де стегнові мязи 10 см. вгору від чашечки, різких болів нема, хожу при потребі (тулет кухня). Я лікарю казав шо можливо антибіотики проколоти в/в аба в/м маю під руками Цефтріксон, чи ше шось, але порабив ще пару днів зчекати, лікар толковий тільки щось антибіотики неспішить призначати. Може я шось нерозумію ???? чесно кажучи я трохи панікую...
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 11.10.2015, 10:39   #1085 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для kotyuk
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: прокатные :)
Добрий день. На жаль, приводи для паніки є. В перші 1-3 доби така висока температура можлива, але потім повинна зменшуватись. Якщо покращення немає, треба розглядати питання повторної артроскопії та промивання суглобу фіз розчином та потім антисептиками (наприклад, длекасаном) із встановленням дренажів та повторною антибіотикотерапією, якщо ще не піздно, бо тривалий запальний процесс може руйнувати трансплантант нової зв*язки. Можливо, причина і просто в ОРВІ, тоді все це не потрібно. Але якщо коліно набираеється і темперетаура під 38 і вище - це проблема. 37-37,2 - може бути і тривало, якщо локально все нормально. На жаль, лише антибіотикотерапія зазвичай недостатня в таких випадках. Але якщр коліно болить все менше, рідина не набирається, температура власне колінного суглоба поступово зменшується, то можна сподівватись, що температура з колінним суглобом не пов*язана, а наприклад через ОРВІ, дизбактеріоз після антибіотика (особливо, якщо через 1-2 дні приєднаються нудота та пронос), пієлонефрит чи якісь інші причини. Тоді артроскопію повторювати не треба. Втім це питання можна визначити лише на підставі огляду.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 11.10.2015, 13:02   #1086 (посилання)
Недавно на форуме
 
Аватар для valid0l
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Львов

Снаряга: ELAN race CX 170 cm
Цитата:
Коментар від kotyuk Переглянути коментар
Добрий день. На жаль, приводи для паніки є. В перші 1-3 доби така висока температура можлива, але потім повинна зменшуватись. Якщо покращення немає, треба розглядати питання повторної артроскопії та промивання суглобу фіз розчином та потім антисептиками (наприклад, длекасаном) із встановленням дренажів та повторною антибіотикотерапією, якщо ще не піздно, бо тривалий запальний процесс може руйнувати трансплантант нової зв*язки. Можливо, причина і просто в ОРВІ, тоді все це не потрібно. Але якщо коліно набираеється і темперетаура під 38 і вище - це проблема. 37-37,2 - може бути і тривало, якщо локально все нормально. На жаль, лише антибіотикотерапія зазвичай недостатня в таких випадках. Але якщр коліно болить все менше, рідина не набирається, температура власне колінного суглоба поступово зменшується, то можна сподівватись, що температура з колінним суглобом не пов*язана, а наприклад через ОРВІ, дизбактеріоз після антибіотика (особливо, якщо через 1-2 дні приєднаються нудота та пронос), пієлонефрит чи якісь інші причини. Тоді артроскопію повторювати не треба. Втім це питання можна визначити лише на підставі огляду.
Так дійсно, пронос був перші пару днів вдома, болі в коліні нема, набряк візуально ніби зменшується (сказали еластичним бинтом трохи підмотати) температура коліна - трохи тепліше за здорове, ну але не гаряче, ОРВІ - незню, може (коли з лікарні їхав додому то дуже перемерз в поїзді), але нема ніяких ознак (реніт, кашель чи горло) нетурбують. Завтра тоді зроблю Загальний аналіз, гляну шо там.
Дякую.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 11.10.2015, 20:48   #1087 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для kotyuk
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: прокатные :)
Цитата:
Коментар від valid0l Переглянути коментар
Так дійсно, пронос був перші пару днів вдома, болі в коліні нема, набряк візуально ніби зменшується (сказали еластичним бинтом трохи підмотати) температура коліна - трохи тепліше за здорове, ну але не гаряче, ОРВІ - незню, може (коли з лікарні їхав додому то дуже перемерз в поїзді), але нема ніяких ознак (реніт, кашель чи горло) нетурбують. Завтра тоді зроблю Загальний аналіз, гляну шо там.
Дякую.
Аналіз крові це добре і корисно, але причину запалення і локалізацію він не показує(( Якщо був пронос, а температура супроводжується загальним нездужанням, або ломотою в тілі, є нудота чи якийсь подібний дискомфорт при позитивній динаміці щодо колінного суглоба, то варто приймати пробіотики, наприклад, йогурт по 2таб 3 рази/день днів 20, та проконсультуватись з Вашим хірургом чи терапевтом або гастроентерологом про доцільність курсу ніфуроксазиду (антибактеріальний препарат для кишківника). В такому випадку антибіотик може як раз бути зайвим. Але без огляду та бесіди діагнози не ставляться та ліки не призначаються. Тому для вирішення доцільності такого лікування, вибору та дози препарату, тривалості його прийому та подальшої тактики порадьтесь з лікарем, що огляне Вас та зможе спостерігати в динаміці.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 13.10.2015, 10:33   #1088 (посилання)
Всегда на форуме
 
Аватар для igrus
 
Зараз: поза форумом
Звідки: хмельницкий

Снаряга: salomon: Roker2 11-12 \K2 obSETHed 11-12/Volkl Recetiger Speedwal Uvo SL 15-16\Stumpjumper FSR/Cube
чет тоже в поликлинику в лом, может помогут с советом
в начале сентября получил, при падении с вела, травму не совсем колена, но все же, ушиб передне-верхней головки большеберцовой кости (видимо). день после не катался, затем катал в лайт режиме с неким дискомфортом. все как обычно, заживает и гуд..
но на месте травмы образовалась небольшая шишка, в принципе проблем с ней нет. ну может при глубоком приседе, некий дискомфорт при вставании (списываю это на последствия)
собственно вопрос:
1 забить
2 мази + таблетки
3 дохтор

ну и, помнится мне, у меня уже был ушиб на этом месте, но не значительно. но шишка была тоже не большая, но и ошибаться тоже могу ( память, она тоже хромает)

преддверии сезоне некая озабоченность проблемой

после



после как

  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 13.10.2015, 10:50   #1089 (посилання)
Адепт Харбариума
 
Аватар для Sheridan
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Default City

Снаряга: Yamaha Tracer 9, Blizzard: SRC WC 165, WRC WC 180, Rustler 11 188, Canyon Neuron 9 CF SL
@igrus, ну копейки же! и кроме защиты, они же ещё и колени в тепле держат! и комфортно и не мешает! эх, ты...

  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
:( igrus
Старий 13.10.2015, 11:06   #1090 (посилання)
Всегда на форуме
 
Аватар для igrus
 
Зараз: поза форумом
Звідки: хмельницкий

Снаряга: salomon: Roker2 11-12 \K2 obSETHed 11-12/Volkl Recetiger Speedwal Uvo SL 15-16\Stumpjumper FSR/Cube
Цитата:
Коментар від Sheridan Переглянути коментар
и комфортно и не мешает
это было не на трассе, а на стоянке №14, просто только велик достал.. хотел проехать, посмотреть.. табло на право.., табло налево.., под колеса не смотрю.. налево- через мост, прямо дорогой..
решил через мост сыпуха и щебень, скорость так себе, даже не понял как ушел...
нарушение правил
1 привыкай к грунтам!
2 если жарко - одень защиту, пар костей не ломит, а вот булыжник да
защита была в багажнике..
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Відповідь Є непрочитані сторінки Головна Новi 




Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)
 

Ваші права у розділі

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній коментар
Травмы кисти Malaya Медпункт 73 20.01.2024 09:24
Укрепление коленного сустава Vredinka Медпункт 86 01.06.2021 21:56
Народная медицина и травмы klepakoff Медпункт 51 13.05.2019 16:49
Травмы плечевого сустава Rio Медпункт 65 08.10.2016 15:31
Травмы почек Mudrik Медпункт 10 10.02.2010 12:38

При цитуванні гірськолижного форуму на інших ресурсах, активне посилання на extreme.com.ua обов'язкове.
New UsersNew PostsVisitsPageviewsSearch EnginesDirect TrafficReferring Sites
Today01998 (73%)3 (27%)2 (4%)
Yesterday0212927680 (62%)37 (29%)12 (9%)
Month104574485247122755 (61%)1552 (35%)182 (4%)