Гірськолижний форум
Горные лыжи ArmadaГорные лыжи Armada Горные лыжи Elan Маски и одежда Oakley Горнолыжные маски Bolle
Защита Dainese Термобельё Craft Спортивные носки X-Socks Термобельё X-Bionic
Реєстрація Головна Розділи Нові Біржа Транспорт
МОБІЛЬНА ВЕРСІЯ : НАШ FACEBOOK : RSS : Гірськолижний форум > Summertime > Горный туризм > Снаряжение и трёп > Худаєм снарягою або навіщо нам зайві кг?


Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі
Старий 03.02.2010, 17:18   #1 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для bramms
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Лємберг

Снаряга: ЛИЖ НЕМА!!! Є МОНОЛИЖА)))) Тьху! Sierra Reverse Crew 159cm Крєпи Ride SPi black Боти Burton Ion
Худаєм снарягою або навіщо нам зайві кг?

Призадумався над масою спорядження і доцільністю цієї маси в нескладних 2-5 денних походах. Сам я ходив літом з рюкзаком 14-21кг ваги в залежності від походу. Подумав-подумав і зрозумів що носити зайві кілограми немає жодного змісту, тому пропоную тут ділитись практикою і теорією зменшення ваги снаряги а також цікавими легкими і функціональними моделями спорядження.
Скажу одразу - я не прихильник true легкоходства: спати ногами в рюкзаку накрившись якоюсь клійонкою не збираюсь. Походи для мене в першу чергу відпочинок а не ціль пробігти якнайдалі з 5кг снаряги.

Ітак почнемо.
Дано:

Карпати літні і осінні (без снігу).
Кількість днів в поході: 2-5.
Кількість людей в поході: 3-6.
Орієнтована необіхдна "швидкість": 20-30км/день.
Маса рюкзака: не більше 12кг! В ідеалі 8-10кг.
Тип ночівлі: в палатці.
Комфорт походів: середній, без фанатизму.

Для початку визначимось з речима.
1) рюкзак. Літрів на 60-70. Менше немає змісту брати, бо різниця в масі не критична та й часто треба впхати щось об'ємне. А не 2 години складати в компресійні мішки все що треба =)
2) палатка. Палатка як на мене повинна бути 3-місна. Саме в такій комбінації досягається ідеальне співвідношення маси на кількість людей, комфорт, посиденьки під час дощу і т д. Маса ділиться приблизно на всіх хто в ній спить
3) Спальник. Головний критерій спальника - мала маса. Літом в карпатах замерзнути неможливо ніяк.
4) Коврик. Коврик повинен бути легким, комфортним (ну люблю я комфорт, що поробиш) і бажано гарно складатись.
5) Посуд: тарілка з можливістю поставити її на вогонь, кружка, ложка. Більше нічого не потрібно.
6) Дрібнички: мило, голка-нитка, мінмальна аптечка, пучок соди від ізжоги, налобний фонарік.
7) Одяг в рюкзаку: 1 фліс, 1 легесенька штурмовка від вітру і дощу, штормові легкі штани на випадок вітру і дощу, запасна синтетична термофутболка, запасна білизна (1 пара шкарпеток, білизна).
8) Продукти харчування: легкі і корисні
9) Вода. 1.5 літра = 1.5кг

Давайте підрахуєм масу.

1) Рюкзак. Хочу GoLite Pinnacle. Об'єм 72л. Маса 935г. GoLite - Product Detail: Carry Gear - Men's - Backcountry UltraLite - Pinnacle
2) Палатка. Хочу Marmot Aeros 3P. 3 місна. На біду і 4 влізуть. Маса 2750г. Що получається на 1 людину по 920 грам. (Баланс вирівнюється перекладанням дуг і продуктів сожитєлям) Marmot Aeros 3P | marmot.com
3) Спальник. Маю Mountain Hardwear Phantom 32F. Більш ніж достатньо по температурі, навіть можливо зажарко Тим не менше маса 642г. Mountain Hardwear: Down : Phantom 32°
4) Коврик. Маю самонадувайку Therm-A-Rest ProLite™ Plus. Мегакомфорт! 3.8см товщина Therm-a-Rest® ProLite Plus self-inflating air mattress. Маса 680г. + 70г. мішок. Хоча дуже непогана штука на літо це модель Z-lite, планую нею обзавестись, бо на жару тих 3.8см це явна розкіш 410г. Therm-a-Rest® Z-Lite™ ultralight foam sleeping pad.
5) Посуд: орієнтовна маса в сумі 250г, можна і менше...
6) Дрібнички важать в районі 600-800гр. Треба переважити
7) Одяг важить в районі 1000г - 2000г, треба переважити, згодом доповню
8) Продукти: на 1 особу хватить взяти 1000-1500г продуктів, доведено
9) Вода: 1500гр

Що ж ми отримали... Додаєм... ітого маса: 6.5кг - 8кг! Результат кращий ніж я очікував. Коментарі, побажання, підводні камені? Думаю ходити з 8кг значно легше ніж з 18кілограмовими горами за плечима.

P.S. Забув додати дримбму-варган: 80гр, без неї в гори не ходжу
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 03.02.2010, 17:36   #2 (посилання)
Rio
Стропобалансер
 
Аватар для Rio
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: K2 Public Enemy 176см
Я обычно еще шлепки беру. После целого дня в ботинках это как рай .
Вода...смотря где ходить. Если в местах где каждые часа 2 точно есть родник, то хватит поллитровой бутылочки на себя. А вообще все пытаюсь прийти к тому, что б пить только во время завтрака, обеда и ужина. Ну может при сильной жаре горло прополоскать и глоток сделать.
Еще котелок как бы есть. Но если несешь палатку, то котелки точно кто то другой несет .

Добавлено через 1 минуту

А вообще уже была тема про собирание рюкзака.

Добавлено через 1 минуту

Посмотрел на ту тему.
bramms, ты уже создавал такую тему.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 03.02.2010, 17:41   #3 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для bramms
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Лємберг

Снаряга: ЛИЖ НЕМА!!! Є МОНОЛИЖА)))) Тьху! Sierra Reverse Crew 159cm Крєпи Ride SPi black Боти Burton Ion
Цитата:
Коментар від Rio Переглянути коментар
Я обычно еще шлепки беру. После целого дня в ботинках это как рай .
Вода...смотря где ходить. Если в местах где каждые часа 2 точно есть родник, то хватит поллитровой бутылочки на себя. А вообще все пытаюсь прийти к тому, что б пить только во время завтрака, обеда и ужина. Ну может при сильной жаре горло прополоскать и глоток сделать.
Еще котелок как бы есть. Но если несешь палатку, то котелки точно кто то другой несет .

Добавлено через 1 минуту

А вообще уже была тема про собирание рюкзака.

Добавлено через 1 минуту

Посмотрел на ту тему.
bramms, ты уже создавал такую тему.
Котелок дійсно забув. Ми як правило берем прімус разом з каструлею, це економить час зранку на розігрівання їжі а в умовах відсутності дров це незамінима річ. Сидиш собі на 2000м і жариш сальце
Нехай буде +300гр

Тема трошки інша.
Тут - максимально знизити масу снаряги без втрати комфорту для походів 2-5 днів не в сурових умовах.
В попередній - досвід хто що бере в гори в будь-яку пору року в будь-який похід і як це все використовує.
Інші акценти, не хотілось зміщувати акцент попередньої теми в сторону маси снаряги.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 03.02.2010, 19:03   #4 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для Irish
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Lemberg

Снаряга: морально застаріла :)
Цитата:
Коментар від bramms Переглянути коментар
Нехай буде +300гр
Примус + казанок (менашка) може і буде 300гр. А як щодо балона газового, який важить від 50 до 500гр?

Добавлено через 6 минут

А я ходжу з вагою до 15кг, з яких сам рюкзак важить 3.5 - Deuter AirContact Pro 70+15.
Щодо розподілу ваги, працює наступний принцип - всі "шарові" і спільні речі діляться рівномірно. Хавка - обов'язково у всіх порівну.
Палатку несуть по-черзі щодня.

Особисто я вже переконався, що:
1. пару зайвих кілограмів хороший відпочинок зіпсувати не можуть
2. облегшувати рюкзак потрібно в першу чергу не вагою речей, а їхньою к-стю. як показує досвід, більшість "хламу" виявляється непотрібним. цього року пробуватиму програму-мінімум, бо інакше 2 кг оптики не влізе в рюкзак
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 03.02.2010, 19:05   #5 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для bramms
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Лємберг

Снаряга: ЛИЖ НЕМА!!! Є МОНОЛИЖА)))) Тьху! Sierra Reverse Crew 159cm Крєпи Ride SPi black Боти Burton Ion
Цитата:
Коментар від Irish Переглянути коментар
Примус + казанок (менашка) може і буде 300гр. А як щодо балона газового, який важить від 50 до 500гр?
Ну поперше не завжди береться. По-друге це речі спільні на всю брігаду, тобто якщо йде троє то відповідно навіть наш 830 грамовий набір Primus Eta Power + 200гр балон буде по 350 грам на людину

Хочеться дійсно хоч раз піти в похід з рюкзаком на 7-8кг, а це більше половини від того з чим я ходжу як правило
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 03.02.2010, 19:20   #6 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для deviantus
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Львов

Снаряга: Palmer Honeycomb 2009
Я не впевнений чи буде зручно ходити у цьому Pinnacle з 72 літрами. У нього спинка дуууже проста:

Модель Jam легша і 50 літрова, з нею проблем не буде, якщо ходити в межах 6кг.
Для 10кг я би краще взяв Deuter серії Aircontact Zero чи Aircontact Lite. ACT Zero 60+10 - 1.39Кг, ACT LITE 65+10 - 1.79кг.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 03.02.2010, 19:36   #7 (посилання)
Rio
Стропобалансер
 
Аватар для Rio
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: K2 Public Enemy 176см
А я если честно особо и не напрягаюсь по этому поводу.
Мне для таких походов что 10 кг, что 15. Особой роли не играет. И неудобств нет. А вот если выше, то да.
В последнем походе из за некоторых факторов у группы был перегруз и я ходил с рюкзаком килограм 26-27.
Но да...лишнего было достаточно из лишних вещей. Просто не ожидали что в Ноябрьском Крыме будем ходить в футболках.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 21.02.2010, 20:50   #8 (посилання)
Ридонли
 
Аватар для Эмми =)
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Kiev [Brovary]

Снаряга: Carving Ski Geeine
Вес в походе это суппер-конечно. Но иногда выбираешь комфорт или нет. Например в последний поход взяла матрац надувной, чтобы было теплее и удобнее спать. В итоге две недели в походе, я о доме даже не думала, было удобно, мягко и комфортно. Для меня ують важен везде в итоге обычным матрац это сделал. Правда матрац тащила не я...
А вообще 22 кг. в рюкзаке для девушки это очень много. ИМХО
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Не согласен CLS
Старий 21.02.2010, 21:06   #9 (посилання)
Rio
Стропобалансер
 
Аватар для Rio
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: K2 Public Enemy 176см
Цитата:
Коментар від Эмми =) Переглянути коментар
Вес в походе это суппер-конечно. Но иногда выбираешь комфорт или нет. Например в последний поход взяла матрац надувной, чтобы было теплее и удобнее спать. В итоге две недели в походе, я о доме даже не думала, было удобно, мягко и комфортно. Для меня ують важен везде в итоге обычным матрац это сделал. Правда матрац тащила не я...
А вообще 22 кг. в рюкзаке для девушки это очень много. ИМХО
Есть спец матрасики надувные, они весят и занимают место вроде меньше чем каремат.
А про 22 для девушки никто и не говорит.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 21.02.2010, 21:59   #10 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для Celentano
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Lvov

Снаряга: volkl gotama 2011
Класна тема)
але фігня то всьо економ не економ але все одно шось візьмеш)
Друзі з КПІ Глобус ходили категорійку по Криму на початку січня
зменшення ваги планують на категорійні походи до 8-10 днів,вони з 2.5 кг буряків робили 300 грам)+ плюс шо в низ заліза і вірьовок було - теж вантаж-а замість палатки вони використовували шатро.

оказалося шо я ні чого не знаю по мінімізації))спорядження)хоть завжди переймався тим так як ходжу ще в беккантрі походи,
а на 2-3 дня з комфортом то Матрас )а не похід)
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Відповідь Є непрочитані сторінки Головна Новi 




Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)
 
Параметри теми Пошук у темі
Пошук у темі:

Розширений пошук

Ваші права у розділі

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній коментар
Кайтсерфінг. Крим з палаткою або без. nomeaning Водный Мир 36 19.06.2015 08:18
Буковель розширюватиметься або Буковель2 Jolie Буковель 93 15.10.2010 08:56
MTB: на Берлін або Ойробайкдвадцятьдесять jurabike МТБ территория 2 11.09.2010 08:27
Зачем нам минусы? klepakoff Функциональность Нашего Форума 68 05.07.2010 08:41

При цитуванні гірськолижного форуму на інших ресурсах, активне посилання на extreme.com.ua обов'язкове.
New UsersNew PostsVisitsPageviewsSearch EnginesDirect TrafficReferring Sites
Today000044 (76%)14 (24%)1 (1%)
Yesterday043812044 (76%)14 (24%)4 (2%)
Month32635957239123082 (51%)2663 (44%)283 (5%)