Горнолыжный Форум
TNF UkraineTNF Ukraine Горные лыжи ArmadaГорные лыжи Armada Горные лыжи Elan Amphibio Маски и одежда Oakley Горнолыжные маски Bolle
Защита Dainese Термобельё Craft Спортивные носки X-Socks Термобельё X-Bionic
Регистрация Главная Форум Новые Отчёты Биржа Транспорт Лояльность Поиск
СНЕГ : MOBILE : НАШ FACEBOOK : НАШ TWITTER : RSS : Горнолыжный Форум > Summertime > Summer sports > Футбол
Summer sports адреналин +


Ответ
 
Опции темы Поиск в этой теме
Старый 13.08.2012, 22:07   #871 (ссылка)
¯\_(ツ)_/¯
 
Аватар для Sheridan
 
Сейчас: вне форума
Откуда: Default City

Снаряга: Yamaha Tracer 900, Armada Tracer 118, Specialized Bighit 3, Salomon ST8
ААААААААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!Мы переходим на новый культурный уровень?
Но без меня и не в моей песочнице
Salseros

Последний раз редактировалось Salseros; 16.08.2012 в 18:33. Причина: минуса - мало
  Share with Facebook Ответить с цитированием

Старый 15.08.2012, 20:43   #872 (ссылка)
¯\_(ツ)_/¯
 
Аватар для Sheridan
 
Сейчас: вне форума
Откуда: Default City

Снаряга: Yamaha Tracer 900, Armada Tracer 118, Specialized Bighit 3, Salomon ST8
То ли сюда, то ли в зацепило. Смотрите, в общем

  Share with Facebook Ответить с цитированием
Старый 26.08.2012, 10:15   #873 (ссылка)
Всегда на форуме
 
Аватар для Wilson Payne
 
Сейчас: вне форума
Откуда: .

Снаряга: .
Легенда про «матч смерті» — жива вже 70 років /ДЕНЬ/

"Учора українські історичні календарі нагадали про річницю одного з численних міфів — 9 серпня минуло 70 років від часу добре відомого віднедавна київського «матчу смерті». Утім, мало хто знає, що події, які так яскраво з елементами фантазії зобразили у фільмі російського режисера Андрія Малюкова «Матч» (дискусії навколо стрічки, яку її творці безпідставно назвали знятою на історичних подіях, публікували і на шпальтах «Дня»), насправді не відбувалися.

Тобто, звичайно, футболісти київського «Динамо» зіграли з фашистами, але не один, а декілька матчів. А якщо точніше — усього було проведено 11 ігор. І всі 11 команда хлібозаводу «Старт», що складалася з гравців київського «Динамо», виграла. Утім, головою за перемогу ніхто не поплатився. Та й обстоювали футболісти не так радянську Батьківщину, як свою спортивну честь.

Звичайно, усе написане може здатися читачеві дещо голослівним. Але ми не ставимо собі за мету в кількох рядках спростувати багаторічну легенду — нехай це роблять історики. А історичних досліджень на цю тему насправді не бракує. Одне з них — книжка журналіста Георгія Кузьміна «Были и небыли нашего футбола», в якій він детально описує події серпня 1942 року, зокрема, на основі спогадів їхніх учасників та очевидців. Загалом це документальне дослідження було б цікаво почитати всім любителям українського футболу, яких, як виявилося після Євро-2012, в Україні чимало.

Власне, із Георгієм Кузьміним «День» поспілкувався про події довкола так званого «матчу смерті», продовжуючи тему живучості радянських міфів у свідомості сучасного українця.

— Справжня історія подій, які дістали назву «матч смерті» і яку ви описали у своїй книжці, як на мене, набагато більш захоплююча, ніж легенда. Усе ж таки було проведено 11 матчів і здобуто 11 перемог. Це ж прекрасна історія для піднесення віри в український футбол. Чому сьогодні вона виявляється нікому не потрібною?

— Одним не потрібна тому, що вони дотримуються старої легенди, яку за радянських часів було прийнято як офіційну. Я навіть наприкінці 1990-х звертався до молодих олігархів із пропозицією видати мою книжку, але вони мені відмовили, мовляв, хай залишається існуючий міф, «Динамо» — це клуб, який має багато традицій, і не треба руйнувати жодну з них. А ура-патріоти, які навпаки, не сприймають історії до 1991 року, наче її взагалі не було, перекреслюють усе підряд і придумують будь-що. Наприклад, є така версія, що київські футболісти були підпільниками, навчалися у спеціальній школі НКВС і були пов’язані з іншими підпільниками, які, за наказом НКВС, спалили Київ восени 1941 року. Це очевидний перебір. Такого не було, тому що більшість київських футболістів була малограмотною, у багатьох навіть не було семирічки за плечима. Тому говорити, що вони вчилися у спеціальній школі, — нісенітниця. Я розмовляв із учасником тих подій — Гончаренком, із кількома футболістами, котрі дуже добре знали ситуацію, бо були в неофіційній комісії, яка розглядала цю справу, — усі вони розповідали, що, наприклад, той же Трусевич ледь міг сам написати листа. От такі два майже протилежні погляди: одні не хочуть нічого змінювати, інші — усе, не залишаючи навіть фундаменту. А я вважаю, що істина десь посередині.

— Чому все-таки німці розстріляли чотирьох футболістів із київської команди?

— Це випадковість. Насправді є багато версій. Згідно з однією, вони займалися крадіжками на хлібозаводі, на якому працювали. Це неправда, бо їх не пускали до цехів. Футболістів, які стояли в обороні, коли захищали Київ, вважали полоненими. А хлібозавод був стратегічним підприємством. Тому вони працювали двірниками. Друга версія — начебто воротар Трусевич обіграв Радомскі, начальника табору, у більярд. Це теж брехня, бо як тільки він потрапив до табору, його вже звідти не випускали. Третій варіант — під час робіт собака кинувся на того ж Трусевича, тому його відразу ж розстріляли. Це теж не так. Їх розстріляли, коли почалися диверсійні акти партизанів і підпільників узимку 1943 року. Тоді було видано розпорядження розстріляти кожного 10-го в таборі. І ці четверо футболістів просто потрапили до смертників. Розстріл відбувся 24 лютого 1943 року, майже через півроку після так званого матчу смерті. За цей час уже змінилися кілька фашистських гарнізонів у Києві. Навіть у німецькій адміністрації були зміни, тому що помста за ті матчі виглядає дуже «притягнутою за вуха».

— А скільки причетних до цих подій потім знищив НКВС?

— У мене немає таких даних. Я знаю, що потрапив до в’язниці і відсидів термін Швецов, якого у фільмі «Матч» зобразили українським націоналістом. Це дуже смішно, тому що він ні до, ні після війни не розмовляв українською мовою, а за національністю був росіянином. Швецов просто пристосувався до нового режиму, коли це було вигідно. Ще кількох футболістів було засуджено, котрі, як з’ясувалося, працювали на гестапо.

— Якщо говорити про міфи радянського періоду, які досі живі, то яка роль журналістики в тому, що вони не просто існують, а й великою мірою впливають на наше сприйняття речей?

— Сьогодні, на жаль, наша журналістика не має такого впливу на суспільну думку, як це було на початку 1990-х або навіть 2000-х. Крім того, молодь не хоче копирсатися в архівах, вважаючи, що це не зробить їм кар’єри. Це неприємна тенденція, тому що міфи, якщо вони вже мають таке виразне політичне забарвлення, треба розвіювати. І не просто голослівно, а з фактами в руках. Якщо сьогодні запитати в молоді про «матч смерті», то більшість або нічого не знає про ті події, або знає, що футболістів, які в окупованому Києві підтримали радянську владу, розстріляли після матчу. Це нічого, що після матчу київські футболісти браталися з німецькими, — і є фото, а після цього пішли пити пиво. І навіть ще десять днів були на волі, а постраждали виключно через наклеп Швецова.

— Чому ви зацікавилися цією темою?

— Я виріс серед знавців київського футболу. Мій дядько Микола Кривченя був суддею всесоюзної категорії з футболу. Він вів хронологію українського футболу. Моя мати працювала лаборантом на хлібозаводі до війни, тому знала Кордика, який був одним із головних героїв цієї історії. При фашистах він став директором заводу, оскільки був моравським чехом і видавав себе за німця. Кордик дуже любив футбол, виховував доньку і тихо ненавидів радянську владу. А з приходом фашистів він активізувався, став директором заводу, був фанатом футболу і зробив дуже багато для того, щоб команда хлібозаводу сформувалася й виступала. А також я працював спортивним журналістом, і до нас у редакцію дуже часто приходив Щегоцький поговорити про футбол. Він натякав, що нічого подібного на матч смерті в окупованому Києві не було. Мене це дуже зацікавило. Тоді мені минало 19 років, із того часу зробив усе, що міг, щоб дізнатися правду в цій історії. Розмовляв із самими футболістами — у мене зберігся аудіозапис розмови з Гончаренком, учасником «матчу смерті», зроблений у травні-червні 1991-го. Дуже багато років працював в архівах, прочитав усі окупаційні газети. Ця тема мене й тепер не відпускає, бо я бачу, що досі живий міф про ті події.

— У своїй книжці ви писали, що міф почав активно формуватися вже у 1960-х роках. Одна з причин — радянському військовому колосу на глиняних ногах був потрібен відповідний інтер’єр. А в чому причина того, що деякі російські пропагандисти посередництвом новоствореного фільму «Матч» знову витягли цю історію з архівів?

— Я можу тільки здогадуватися. Варіант, який лежить на поверхні, — просто вирішили заробити грошей, адже на носі — чемпіонат Євро-2012 у Києві та 70-та річниця від дня так званого матчу смерті. Причому я б не казав, що до цих спекуляцій причетні виключно росіяни. Як би не було, ця тема дуже болюча для нас, адже з українців зробили зрадників. Хоча зрозуміло, що такі люди були серед представників усіх національностей. Тому це спекуляція, до того ж на дуже посередньому рівні. Я не натякаю на себе, але автори фільму навіть не запросили жодного київського історика, який серйозно працював над цією темою. Якщо ви вже пишете, що фільм знято на основі документальних подій, то треба дотримуватися офіційної версії. А її підтвердили самі німці 2005 року. І навіть керівництво СБУ в особі генерал-лейтенанта Володимира Пристайка видало книжку, в якій категорично зазначено, що ніякого «матчу смерті» не було, люди просто робили те, що могли, що їм дозволяли, й обстоювали свою спортивну честь. Тобто не було жодного політичного підґрунтя.

— Зрозуміло, що ідентичність кожної нації формується, зокрема, на певних культових постатях і подіях. І зрозуміло, що уявлення про них дещо гіперболізовані або надмірно згладжені. Але все ж де межа, за якою міф змінюється з націотворчого на руйнівний? І що допомагає деяким націям цю межу відчувати?

— Гадаю, почуття міри й гордість за свою історію, знання цієї історії. Сьогодні її переписують кожні чотири-п’ять років. Тому, звичайно, молодій людині важко розібратися у всьому, якщо вона взагалі цього хоче. На жаль, сучасна молодь дуже погано знає свою історію, минуле країни, в якій вона народилася, навіть якщо живе в іншій — самостійній Україні. У мене кілька місяців тому брав інтерв’ю американський журналіст із газети New York Times Джері Лонгман. Мова йшла про так званий матч смерті. Я вже не кажу про те, що він спотворив багато моїх висловлювань. Але з ним була перекладачка — молода українська дівчина, яка закінчила Київський національний університет ім. Т. Шевченка. Так от, вона взагалі не знала, що таке Нюрнберзький процес. Не можна знати свого минулого, якщо не знаєш історії тієї держави, в якій якщо не ти, то твої батьки, діди народилися. Сьогоднішня молодь історією мало цікавиться, і я вважаю, що це провина й тих кінематографістів, які знімають такі фільми, як «Матч»."
  Share with Facebook Ответить с цитированием
Старый 03.09.2012, 02:26   #874 (ссылка)
SMR
Всегда на форуме
 
Аватар для SMR
 
Сейчас: вне форума
Откуда: ...

Снаряга: ...
Из интервью Фабио Капелло.

- В России принято считать, что вы - в определенной степени ученик Валерия Лобановского. Наши журналисты любят пересказывать, как вы, будучи даже не тренером, а менеджером в "Милане", посещали его лекции в Коверчано и тщательно записывали их в тетрадку. Вы действительно считаете нашего тренера своим учителем?
- А разве он ваш? Он же украинец.
  Share with Facebook Ответить с цитированием
Старый 03.09.2012, 06:03   #875 (ссылка)
Прокат Сервис
 
Аватар для Skirental
 
Сейчас: вне форума
Откуда: Kiev

Снаряга: Elan Amphibio 12 - 160 cm (2011-2012)
Как же ж достали эти штампы. Ну когда мы уйдем от "последователей Лобановского"? Надоело правда. "Лобан" был один, он был гений, он был велик, но он ушел. Ушел, оставив великое множество учеников, но к сожелению не оставив приемника. Все писали конспекты, ходили на лекции, были на тренировках. Все знают, что грамотный прессинг страшное оружие, что в современном футболе все бегут в атаку и все возвращаються, что футбол должен быть универсальным, .... Все знают, но повторить не могут. Лобан мог влезть в душу игрока, он знал досконально какие проблемы у каждого, и как их решить. Многие нанешние "приемники" вспоминают, что если команда играла плохо то больше всего все боялись взгляда Лобановского. Ну, а вы можете?

Хватит, ну правда. Надо искать свой путь. Великих игроков как и великих тренеров не бывае много, ведь и те и другие - это гении, а гении - это один из сотни миллионов.
  Share with Facebook Ответить с цитированием
Старый 03.09.2012, 06:25   #876 (ссылка)
SMR
Всегда на форуме
 
Аватар для SMR
 
Сейчас: вне форума
Откуда: ...

Снаряга: ...
Хм! Тема ровная!
Я не про Лобановского. Я о Капелло, который может и не спецом, но так получилось, что конкретно попустил российских журналистов с их необузданным великодержавием.
  Share with Facebook Ответить с цитированием
Старый 03.09.2012, 06:31   #877 (ссылка)
Прокат Сервис
 
Аватар для Skirental
 
Сейчас: вне форума
Откуда: Kiev

Снаряга: Elan Amphibio 12 - 160 cm (2011-2012)
SMR. Да к тебе вообще ноль претензий. Я вообще о штампах, и о журналистах, которые от большого ума вставляют в интервью темы "учеников Мэтра".

А вообще, вчерашний матч навеял. Сорри, ни тебя ни ответа Капелло мой пост вообще не касался.
  Share with Facebook Ответить с цитированием
Старый 12.09.2012, 08:18   #878 (ссылка)
MIC
-------------
 
Аватар для MIC
 
Сейчас: вне форума
Откуда: Ужгород

Снаряга: Völkl Bridge '11, Marker Squire Demo, Salomon Course Carbonlink
Яка гарна та цікава вчора була гра. І не важливо, що наша збірна не отримала вчора перемогу на Уемблі (а вона була так близько). Головне, що стиль гри збірної змінився на атакуючий і це дає надію на гарне майбутнє, на добрі перспективи, на велику кількість перемог. Як після поразки в матчі на ЧЄ 2012 з англічанами було приємно за стиль гри нашої збірної, так і зараз було багато позитивних емоцій.
І знову як і тоді в мене є такі слова:
Цитата:
Сообщение от MIC Посмотреть сообщение
Я хочу болеть за такую сборную!

Последний раз редактировалось MIC; 12.09.2012 в 11:50. Причина: виправлення помилки
  Share with Facebook Ответить с цитированием
Старый 12.09.2012, 10:14   #879 (ссылка)
Прокат Сервис
 
Аватар для Skirental
 
Сейчас: вне форума
Откуда: Kiev

Снаряга: Elan Amphibio 12 - 160 cm (2011-2012)
Цитата:
Сообщение от MIC Посмотреть сообщение
на Уімблдоні
Гы.
  Share with Facebook Ответить с цитированием
:) MIC
Старый 12.09.2012, 10:36   #880 (ссылка)
¯\_(ツ)_/¯
 
Аватар для Sheridan
 
Сейчас: вне форума
Откуда: Default City

Снаряга: Yamaha Tracer 900, Armada Tracer 118, Specialized Bighit 3, Salomon ST8
Цитата:
Сообщение от MIC Посмотреть сообщение
на Уімблдоні
  Share with Facebook Ответить с цитированием
Ответ Есть непрочитанные страницы Главная Новые 

Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Ваши права в разделе

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Крайнее сообщение
Смешинки 2011 sitkar Другие архивы 1606 31.12.2011 22:03
Кубок мира 2009-10 Funcarver FIS территория 156 16.12.2010 09:04

При цитировании Горнолыжного форума на других ресурсах, активная ссылка на extreme.com.ua обязательна.
New UsersNew PostsVisitsPageviewsSearch EnginesDirect TrafficReferring Sites
Today02195938118 (60%)65 (33%)11 (7%)
Yesterday193781390218 (57%)127 (33%)33 (10%)
Month287922125311070410066 (47%)8822 (41%)2365 (12%)

bigmir)net TOP 100

Спасибо ZCarot и **support.org за помощь! Вы - лучшие!