Гірськолижний форум
Горные лыжи ArmadaГорные лыжи Armada Горные лыжи Elan Маски и одежда Oakley Горнолыжные маски Bolle
Защита Dainese Термобельё Craft Спортивные носки X-Socks Термобельё X-Bionic
Реєстрація Головна Розділи Нові Біржа Транспорт
МОБІЛЬНА ВЕРСІЯ : НАШ FACEBOOK : RSS : Гірськолижний форум > Снегозависимость > Карвинговая территория > Карвинг: техника катания > Узкое и широкое ведение
Карвинг: техника катания подготовленные склоны, вешки, фанкарвинг


Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі
Старий 06.11.2008, 18:45   #1 (посилання)
безстатусный
 
Аватар для DeepSilent
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Мукачево-Ужгород

Снаряга: Elan gsx race 182. Fischer RX Fire 165 2007, Kellys Wandall, Santa Cruz v10
Узкое и широкое ведение

C идеи mopo3 и с благословления Горнолыжного Форума поднимаю тему:

"узкое ведение" - это:
а) немодно?
б) технически неграмотно?
в) потенциально опасно для исполнителя?
г) другое.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 06.11.2008, 19:11   #2 (посилання)
Лыжница
 
Аватар для Lyudalyu
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: Völkl Attiva S5 Titanium 06/07 Specialized Myka HT 2010
Правильного ответа не знаю, так как опыт невелик.
Лично для меня это просто неудобно да и не получаеться долго, может просто опыта маловато...
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 06.11.2008, 19:40   #3 (посилання)
Дельтапланерюга
 
Аватар для mopo3
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: Elan Magfire 82Ti, Icelantic Nomad 105
Поделюсь своими соображениями относительно темы.

Преамбула.

Коротко о себе:
а) новичок;
б) самоучка;
в) взгляд на горнолыжную технику не "замылен" актуальными веяниями в горнолыжной жизни;
г) может быть поэтому некоторые мои высказывания могут оказаться "бредом сивой кобылы" с позиции опытного лыжника.

Амбула.

Начитавшись электрических книжек, форумов и насмотревшись видеоматериалов, я понял, что узкое ведение и разножка не есть актуально.
Мол, современная техника предлагает средства обходится без этих "пережитков прошлого".
В общем, я с такими утверждениями согласен. Если бы не одно "но":
как-то уж очень категорично (как мне кажется) звучат слова об узком ведении или разножке.
Не спорю, стиль/техника должны быть чистыми. Но те же стиль/техника не существуют в единичном экземпляре?
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 06.11.2008, 21:52   #4 (посилання)
Адепт Харбариума
 
Аватар для Sheridan
 
Зараз: на форумі
Звідки: Default City

Снаряга: Yamaha Tracer 9, Blizzard: SRC WC 165, WRC WC 180, Rustler 11 188, Canyon Neuron 9 CF SL
Блин, создали тему, называется

mopo3 подкинул идею и сам всё по полочкам разложил

От себя добавлю - узкое ведение не приемлю ни в каком стиле. Последний раз так катался в 2001 году.

Вечный спутник узкого ведения - сброс пяток. Не умею и нехочу, сорри.

Кста, у Фанкарвера отлично получается
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 06.11.2008, 21:53   #5 (посилання)
...
 
Аватар для griig
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Uzhgorod

Снаряга: AK JJ
А есть еще и монолыжа. Чуток не в тему.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 06.11.2008, 22:28   #6 (посилання)
vik
тролль
 
Аватар для vik
 
Зараз: поза форумом
Звідки: сэло
Думаю узкое ведение предпочтительно для целины
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 06.11.2008, 22:29   #7 (посилання)
Всегда на форуме
 
Аватар для Albertowych
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Львів

Снаряга: ......
Узкоє вєденіє - КЛАСИКА.
Колись настількі вузко тримали ноги і поворот відбувався з припідніманням пятки внутрішньої лижі, що аж зчесували внутрішні боковини черевиків. На початках свого катання звязував ноги гумкою, для більш чіткого контролю за відстаггю між ногами. Привузькому ведінню Якраз і подрібна була розгрузка і укол палкою в центр поворота для добавлення точки опори замість припіднятої внутрішньої лижі. Тому і була розножка. Пятка внутрішньої лижі априпіднімалась (тільки носочок ледь торкався снігу) і чобіт просувався троха вперед. Поворот виконувався на одній лижі (внутрішній кант), опора на зовнішній кант внутрішньої лижі рахувався грубою помилкою, так як внутрішня нога підсікала опорну зовнішню.
Ще навіть зараз можна деколи побачити лижників які катають майже по прямій ЛЕДЬ ПЕРЕСТУПАЮЧІ НОГАМИ. таке враження що він просто йде.
Багато моїх друзів так катають і в упор не бажають освоювати новий стиль.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 06.11.2008, 23:06   #8 (посилання)
Дельтапланерюга
 
Аватар для mopo3
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: Elan Magfire 82Ti, Icelantic Nomad 105
Цитата:
Коментар від Sheridan Переглянути коментар
Блин, создали тему, называется

mopo3 подкинул идею и сам всё по полочкам разложил
Не являясь истиной в последней инстанции всё же хочу услышать мнение разных лыжников.

Цитата:
Коментар від Sheridan Переглянути коментар
От себя добавлю - узкое ведение не приемлю ни в каком стиле. Последний раз так катался в 2001 году.
Начинаю подозревать, что под термином "узкое ведение" мы подразумеваем несколько разное.

Цитата:
Коментар від Sheridan Переглянути коментар
Вечный спутник узкого ведения - сброс пяток.
Точно - разное.

ИМХО:
"Узкое ведение" - понятие широкое (пардон за каламбур).
Крайний вариант со "слипшимися" ботинками я рассматривать не буду. Лично мне это кажется пижонством. Во всяком случае, я готов изменить своё мнение на этот счёт, если кто-то объяснит мне причину такой крайности.

Под "узким ведением" я подразумевая ширину постановки лыж, меньшую, чем на ширину плеч. В частности, случай, когда промеж лыж - зазор в 10-15 см (приблизительно ширина ладони).
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 06.11.2008, 23:15   #9 (посилання)
Посол России в Украине
 
Аватар для frolka
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Москва Санкт-Петербург

Снаряга: Elan SLX FIS 14, Elan GSX FIS 14, Elan FX SG WC 09, Nordica Dobermann WC EDT 150 10
Цитата:
Коментар від Sheridan Переглянути коментар
узкое ведение не приемлю ни в каком стиле.
могул. там узкое. ну и еще в целине, думаю, в какие-то моменты может быть осмысленно. там, где лыжи могут попасть в разные условия. типа одна по насту режет, а другая проваливается.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 06.11.2008, 23:54   #10 (посилання)
Координатор Форума
 
Аватар для Jolie
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Lviv, Ukraine

Снаряга: Dynastar Sweet Trouble, Atomic Race SL 10, Fischer Competition RC 4, боти Tecnica Viva Inferno Crush
Я тут вирішила кілька рядків написати з огляду на дану тему, але наперед кажу - якщо що, палками не бийте, я маленький заварочний чайник .

Згідна з попереднім користувачем frolka. "Узкое ведение" (чи пак українською - вузьке ведення - правильно переклала чи ні?) дійсно є необхідною умовою у могулі та у фрірайді (де без класичних основ їзди аж ніяк не обійтися).

Свого часу мене намагалися навчити вузькому веденні лиж; скажу чесно - нічого у них не вийшло . "Сброс пяток" нінавіжу с дєтства . Однак, як на мене, у цій техніці є корисні елементи: зрештою, у нас в Карпатах є купа трас, на яких карвінг особо не покатаєш, так що вузьке ведення лиж може знадобитися. Та й "начінающім" фрірайдистам теж ці основи аж ніяк не будуть зайвими. Так що я вважаю, що гірськолижним інструкторам все-таки треба ознайомити лижників-новачків з основами цієї техніки (можливо просто дійсно ознайомити, а не конкретно вчити).

P.S. Я от пригадала, що десь рік тому вичитала на одному з дружніх форумів одну тезу того ж Чеслава: він писав, що будучи кілька років тому у США (здається, у Солт Лейк Сіті), був дуже здивований, коли побачив у тамтешніх лижних магазинах лінійки тільки фрірайдових лиж - ніяких тобі рейсових, універсальних і т.п. Виходить, ніби американці катають тільки фрірайд ; це було тоді масовим захопленням, а карвінг вважався вчорашнім днем.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Відповідь Є непрочитані сторінки Головна Новi 




Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)
 
Параметри теми Пошук у темі
Пошук у темі:

Розширений пошук

Ваші права у розділі

При цитуванні гірськолижного форуму на інших ресурсах, активне посилання на extreme.com.ua обов'язкове.
New UsersNew PostsVisitsPageviewsSearch EnginesDirect TrafficReferring Sites
Today110263525 (71%)10 (29%)1 (1%)
Yesterday00143376102 (71%)39 (27%)2 (1%)
Month52755403216753030 (55%)2241 (41%)202 (4%)