Гірськолижний форум

Гірськолижний форум (https://extreme.com.ua/forum/forum.php)
-   Выбор горных лыж (https://extreme.com.ua/forum/33-vybor-gornyh-lyzh/)
-   -   Elan Magfire 82XTI vs Fischer HEAT 76RA (https://extreme.com.ua/forum/vybor-gornyh-lyzh/8310-elan-magfire-82xti-vs-fischer-heat-76ra.html)

Ihor 29.10.2010 23:40

Атомік М80 під вашу вагу повині бути нормальні. Пробуйте чи добре лежать на нозі. якщо добре - беріть, то нормальні боти. Хоча для вашої ваги і агресивного катання можна розглядати й 90, і напевно 100. Останнє - під питанням, буде важко працювати над технікою, якщо її нема. Якщо є - може можна рискнути... Не впевнений, однак.

> от на рахунок фішерів мені говорили що вони мягші чи мінші

то не зовсім так. любий виробник має і мякі, і жорсткі лижі. Не можна говорити що фішер мякий чи жорсткий, можна говорити лише за конкретну модель. За фішер вашу модель я нічого не скажу - так як їх не знаю і не цікавився. Але гляньте мій попередній пост, на тему ціни та якості.

Додано через 6 хвилин

> А02 168 см здавалось бракує довжини.

жорсткості, не довжини... гляньте на те чудо, яке сноублейди називаються чи як їх там - вони десь на половину довжини від нормальних лиж, а як на них народ вишиває.

довжина не настільки критична, особливо якщо в мінус. Ну не дозволить набрати максимальної можливої швидкості для даних умов, ну трохи буде проблематично дуги великого радіусу (тут не впевнений, що не говорю дкрниці, може поправлять), зате керованість краща в малих дугах, та й ціпкість кантів на віражах чи льоду не сильно залежить від довжини лижі... там більше від техніки та від параметрів самої лижі... звісно й від степеню запупленості самого канту.

Додано через 2 хвилини

а ще... якщо моє припущення відносно деякого ломізму має місце - то при плоскому веденні карвінгової лижі, як правило, ніякої довжини не хвататиме....

Nikolson 30.10.2010 00:18

Цитата:

Коментар від Ihor (Коментар 91267)
Атомік М80 під вашу вагу повині бути нормальні. Пробуйте чи добре лежать на нозі. якщо добре - беріть, то нормальні боти. Хоча для вашої ваги і агресивного катання можна розглядати й 90, і напевно 100. Останнє - під питанням, буде важко працювати над технікою, якщо її нема. Якщо є - може можна рискнути... Не впевнений, однак.

> от на рахунок фішерів мені говорили що вони мягші чи мінші

то не зовсім так. любий виробник має і мякі, і жорсткі лижі. Не можна говорити що фішер мякий чи жорсткий, можна говорити лише за конкретну модель. За фішер вашу модель я нічого не скажу - так як їх не знаю і не цікавився. Але гляньте мій попередній пост, на тему ціни та якості.

Додано через 6 хвилин

> А02 168 см здавалось бракує довжини.

жорсткості, не довжини... гляньте на те чудо, яке сноублейди називаються чи як їх там - вони десь на половину довжини від нормальних лиж, а як на них народ вишиває.

довжина не настільки критична, особливо якщо в мінус. Ну не дозволить набрати максимальної можливої швидкості для даних умов, ну трохи буде проблематично дуги великого радіусу (тут не впевнений, що не говорю дкрниці, може поправлять), зате керованість краща в малих дугах, та й ціпкість кантів на віражах чи льоду не сильно залежить від довжини лижі... там більше від техніки та від параметрів самої лижі... звісно й від степеню запупленості самого канту.

Додано через 2 хвилини

а ще... якщо моє припущення відносно деякого ломізму має місце - то при плоскому веденні карвінгової лижі, як правило, ніякої довжини не хвататиме....

на рахунок великих дуг ви праві, так і було що при великих швидкостях та при великих дугах лижами, приходилось силою їх тримати, щоб не зірватись... і чуть не на 90 градусів ставати канти .... а на чорних деяких у буці, тормозив з 30-20% довжини траси щоб зупинитись :)))

тому і переживаю щоб з фішами такого не було 165 см... по якості звісно що вони кращі і будуть тримати... але я не фанат коротких дуг, люблю скорість і більш великі дуги...

боти атомік ще не міряв, просто придивлялвся і вибір упав по характеристикам суто на них і під тип лиж універсальних які розглядаю...

жалко шо аж в понеділок працюють ті що по фішеру, хотів завтра поїхати приміряти і боти і лижки шо і як... так шо прийдеться до понеділка чекати, а потім уже робити вибір або фіша с ботами або елан вейвфлекс 78 ТИ 2011 + боти атомік 80-90 ... не думав раніще що до такого маразму дійду у виборі лиж .... :(

Ihor 30.10.2010 01:04

> на рахунок великих дуг ви праві, так і було що при великих швидкостях та при великих дугах лижами, приходилось силою їх тримати, щоб не зірватис

мій моск взірвавсі, але нівія не поняв... якою силою, нафія там сила? і шо таке великі дуги?


Карвінгова лижа при різаному ведені повороту на жорсткому схилі (тобто на підготовленій трасі, а не на цілині) чітко може вести дугу, радіус якої менший за радіус бокового вирізу. Теорія то обгрунтовує, практики й так знають...

Для елана а02 168 ростовки той радіус не перевищує 16 метрів. Якщо ви ведете дугу більшого радіусу (бо ви то любите) - то ви її ведете не на канті, а на плоских лижах, трохи підрулюючи ступнями.
Але то небезпечно на швидкості для карвінгових лиж, особливо мягких -- всякі нерівності будуть підбивати носок лиж і рано чи пізно зариєтеся в падінні, а як не зариєтеся, то носки будуть вібрувати як дурні, і знову падіння.
А якщо не падіння - то можливо неймовірні зусилля по збережені рівноваги.... Ну не люблять карвінгові лижі йти радіусами більшими, чим їх радіус бокового вирізу...

тут ремарка - я не кажу, що плоска лижа з підруленям ступнею гріх в абсолюті, такий прийом цілком має право на існування, але в основному як допоміжний, а не основниї прийом їзди. Про причини вже згадував (потенційна нестійкість карвінговох лижі для такого прийому).

На жорсткіших лижах підрулення ступнею на плоскій лижі трохи легше, але лише за рахунок того, що вони не починають вібрувати, та й носок, як правило, зрізає більшість нерівностей... Хоча рано чи пізно буде якась фігня, яку він не зріже.

Тепер випадок, коли ви пробуєте ставити лижу на кант. ТОді ви повинні йти по радіусу, який менший від радіусу вирізу, степінь меншизни залежить від величини закантовки (при умові що ви лижу прогинаєте повністю, а елан а02 ви таки повністю маєте шанси прогнути, не напружуючись).
Але це буде так лише в тому випадку, коли поверхня снігу досить жорстка і лижа не провалюється в сніг. Але рано чи пізно та поверхня снігу буде трохи мягшою і лижа різко прогнеться, бо вона не жорстка.
І як наслідок лижа вас в кине в набагато крутіший поворот. Ви того не сподіваєтеся, почнесться якесь мініпадіння, балансування, смикання одним словом - як наслідок - в кращому випадку зірветься кант, тобто лижа піде не по радіусу - а почне юзом згрібати сніг зі всякого роду вібраціями і тд... тобто в більшості випадків в реальних умовах вона не триматиме кант. зверніть увагу - тут ніде не фігурувала довжина лижі.

Ще є варіант їздити, скидаючи п'ятки - але там говорити про якийсь радіус дуги не приходиться...

Але я взагалі думаю, що ви лижі ставити на кант не вмієте в принципі - про це говорить той факт, що на гальмівний шлях ви тратитиме до 30 процентів схилу.
Вибачте, навіть на куску фанери, якщо її поставити на кант впоперек схилу, можна загальмувати значно швидше... Гальмування поставленими на кант лижами впоперек напрямку руху ніби бракаджом називається, старші поправлять, якщо не так сказав. Ще іноді то називають хокейним гальмуванням. Але то вже з розряду екстриму. Більш спокійно - то скидаючи пятки, і відразу по скиданні ставлячи лижі трохи на кант щоби гребти сніг, за два-три скидання-згрібання теж нормально швидкість гаситься, і на протязі не таких же довгих метрів...

Але то таке, ремарка. припустимо, що вмієте, а як не вмієте - то рано чи пізно навчитеся.

Що вам дасть елан 78.

Перший неприємний сюрприз – радіус вирізу в них приблизно такий же, як і в а02. Тобто вони гарно ріжуть дуги в 16 метрів і менше в ростовці 168. Навіть якщо взяти ростовку 182 – то буде аж 19 метрів. Тобто ще раз підтвердження того, що карви – для їзди дугами, і не дуже великими.
Що буде, якщо ви не ставитиме їх на кант і пускатимете плоскою лижею підруленням по великому радіусу. Вона вібруватиме менше (практично не вібруватиме), і як наслідок буде стійкішою, чим а02.
Але до стійкості в порівнянням з тим, як вона йде на канту – то як земля і небо....
Якщо ж ви її пускатимете в радіус на канту, який вона хоче – то тут в порівняні з а02 – знову як земля і небо – в основному за рахунок того, що не для жорсткого снігу вона не буде проломлюватися – і як наслідок дуга (кант) не буде зриватися.

Яка мораль з тої історії. Не пручайтеся сучасним тенденціям і переходьте на менші радіуси дуг. Якщо все таки не йде душа до того – дивіться на гіганти... але й там радіуси дуг – двадцять з хвостиком, тобто не сильно більше за згаданих вище 16..19... та й коштують вони набагато більше.. і ше вас будуть відстрілювати на буковелі, коли з’явитеся на гігантах і техніка буде кульгати...

А, ще відносно техніки – ви все таки напевно ігноруєте повороти на кантах (вони ж різані, вони ж карівнгові) – про то свідчить те, що на мокрому снігу у вас лижі не їдуть.
Лижі можуть їхати по мокрому слігу у двох випадках. Перший – ідеальний і пропарафінений скользяк, але навіть якщо то й так – то його хватає на 2-3 спуски (парафіну) . Другий випадок – якщо чесно їхати на кантах. Тоді мокрий сніг, як правило – до лямпи, лижа валить як по маслу. А от тільки поставити на плоску – відразу тормоз недитячий.

Тобто думаю треба все таки на карвінгових лижах карвінгово їздити, тобто на кантах, а не на плоских, чи скидаюячи п’ятки свідомо, чи як наслідок зриву з канту.

Ще інший варіант – переходити на класику :-). Там радіусу взагалі нема, але ту тему не розвиватиму – на класиці не їздив, боюся наговорити абсолютних дурниць. На відміну від написаного вище – там є трохи правди, не все дурниці :-)

WarGo 30.10.2010 09:55

Цитата:

Коментар від Nikolson (Коментар 91261)
Ігорьок скажи краще про 165 см., я не вбюсь? якщо буду ганяти у них на середній і високій швидкості ?


нет времени читать эти все сочинения, - не бери хит 165 это маленькая ростовка слишком, для этих лыж тем более! поменяешь шило на мыло

далее, если боты удобные, то 90,10, 120 жесткость нормально на целый день (а что есть такие что не целый день катаются?)

Боты фишер мне очень нравятся.

Лыжи - не спеши продолжай искать

Albertowych 30.10.2010 17:10

Цитата:

Коментар від WarGo (Коментар 91277)
..........

Лыжи - не спеши продолжай искать

Я би сказав : "Ще не всі учасники форуму, відповіли на твої питання"
А може Вам треба "на уБлюдічку з голубенькою кайомочкою" :pleasantry:

WarGo 30.10.2010 23:15

вообще лучше поищи бэу лыжи, вот тебе хороший совет

Nikolson 01.11.2010 14:36

Цитата:

Коментар від WarGo (Коментар 91334)
вообще лучше поищи бэу лыжи, вот тебе хороший совет

и так рылся рылся, советовался, сказали мне про елана плохое :))) что жесткие они все.... и будет отдача сильная... :))) и вот что новое появилось, понравился мне прогрессор 9 фишера прошлого сезона, но ростовок в 170 практически не нашел нигде... и еще вот моделька припала до души

HEAD PEAK 82 прошлый сезон, советуют ребята ее брать...

ану профи... жду ответа :) спасибо, за советы, пока что продолжаю искать....

что по этим моделям скажете? может кто мне найдет фишера прогрессора 9 за прошлый сезон с ростовкой 170?

Sheridan 01.11.2010 14:43

Где ты нарыл, что Эланы все жесткие? Дай, дай мне линк!!!!

Nikolson 01.11.2010 14:50

Цитата:

Коментар від Sheridan (Коментар 91570)
Где ты нарыл, что Эланы все жесткие? Дай, дай мне линк!!!!

не линк с человеком общался который тестит лыжи... елан, фиша, соломон, хеад... и его знакомые тестят... вот... сильно отдадют... а вот на счет фишера хеада , говорит наоборот что они намного мягче, и ими легче управлять...

Albertowych 01.11.2010 14:51

Цитата:

Коментар від Sheridan (Коментар 91570)
Где ты нарыл, что Эланы все жесткие? Дай, дай мне линк!!!!

:D і ти влазиш? :ROFL:
Цитата:

Коментар від Nikolson (Коментар 91567)
......... сказали мне про елана плохое :))) что жесткие они все.... и будет отдача сильная.........

Лінк на " сказали " HTTP=МіріВанна Бабушкіна на лавочці під будинком №57, що на вулиці Леніна.


Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 10:39.