Гірськолижний форум

Гірськолижний форум (https://extreme.com.ua/forum/forum.php)
-   Air Sports территория (https://extreme.com.ua/forum/53-air-sports-territoriya/)
-   -   Роуп и банджиджампинг (https://extreme.com.ua/forum/air-sports-territoriya/7159-roup-i-bandzhidzhamping.html)

Neon 25.07.2011 20:15

для початку декілька технічних питані:
1) скільки стрибків ви проводите на одному комплекті мотузок
2) скільки стрибків на одному комплекті страхувальних "систем"
3) коефіціенти тягучості мотузок одинакові чи різні?

ну а тепер трошки критики.
на скільки я зрозумів ці стрибки не безкоштовні. тому скажіть мені чому ви використовуєте ГАВНОсистеми для стрибків ????????!?!?!?!?!??!?!?!?!
системи в яких стрибають ваші клієнти розраховані на зовсім невеликі нагрузки при падіння з висоти до 1,5 метра. і розроблялись вони як страхувальні системи для будівельників, котрі працюють на висоті. отже п.1. (до критики) ваші системи негодяться для стрибків. + цеж наші робили причому недавно, якби ще за совка, то в принципі можна булоб стрибати там 300% запас міцності був :)
існують хороші системи з нормальним кріпленням в "заднє перехрестя" наприклад:тут її фото я розумію що вона дорога... але цеж матьйого петцль. і її хватить одної.
п.2.(в принципі продовження п.1.) вам з клієнтів ніхто не жалівся на удари по горлу??? я підозрюю що кожен другий мав би мати якусь таку травму.
п.3. вузол котрим ви кріпите шнури до систем не зовсім правильний. це так званий подвійний булінь. розривна нагрузка котрого в рази менша від звичного одинарного біліня і ще менше від провідника вісімки.
думаю було б ще трошки пунктів якби побачив систему кріплення до опори + почув відповіді на перші питання.

удачі, якщо будуть питання звертайтесь.

Andrey_lvov 25.07.2011 22:10

Цитата:

1) скільки стрибків ви проводите на одному комплекті мотузок
Важко однозначно відповісти на таке питання... Мотузку можна угробити і за 10 стрибків, приміром якщо пошкодиться оплетення, на ній вже ніхто не стрибає. Якщо взяти в середньому, то за 1600 стрибків було змінено 6 комплектів мотузок. Всі мотузки - динаміка, одного року випуску з одинаковим "коефіцієнтом тягучості":)
Цитата:

2) скільки стрибків на одному комплекті страхувальних "систем"
Також важко однозначно відповісти, все залежить від стану страхувальної системи. Ніхто не стрибає на них до упору, поки вони не репнуть. + системи завжди дві. Загалом було змінено 4 комплекти. Хоча, щодо їх надійності, впринципі погоджуюсь (хоча й не в такій мірі, як показує практика, ці "гавносистеми" ніколи не викликали нарікань, якщо підходити до їх використання з головою), петцль в рази кращий. Хоча рекомендований вами петцль - це також система для "будівельників" (для промальпу:))
Стосовно "ударів по горлу" - мушу розвіяти ваші підозри, нічого подібного не було. Тьху-тьху, взагалі ніяких травм не було. Це можу сказати не з слів "клієнтів", а з своїх власних, так як самі зробили на цих "гавносистемах" не одну сотню стрибків. Ну але так воно і є, гавносистема гавносистемою залишається... Це те саме, що порівнювати мерседес і жигулі... хоча і те, і те машина:)
Стосовно вузла... це не "такзваний", а подвійний булинь. Не знав, що можна визначити по фото, чи вузол зовсім правильний, чи "не зовсім". З тим, що булинь більше послаблює мотузку ніж вісімка, погоджуюсь, але це стосується одинарних вузлів. Як відомо, коефіцієнт послаблення у вузлах залежить від радіусу перегину мотузки в цьому вузлі. Подвійний булинь мало чим поступається вісімці, і зовсім не поступається (а навіть перевершує) звичайний булинь. Тому фраза від Неона, який "реально шарит", про те, що "розривна нагрузка котрого в рази менша від звичного одинарного" в мене визиває мяко кажучи сарказм:pardon: Якщо це не так, шановний Neon, приведіть будь-ласка інформацію з авторитетних джерел по статичній міцності вузлів і мені нічого не залишиться, як піти посипати голову попелом і каятись в своєму незнанні.
Інша справа, що булинь належить до тих вузлів, у вязанні яких легко допустити помилку, в звязку з чим заробив собі "дурну" славу і зараз не рекомендований UIAA для використання в альпінізмі. Нами ж він був вибраний тільки тому, що досить легко розвязується після навантаження (після кожного стрибка всі вузли перетягуються так, що кожен новий стрибок вузол получається завязаний в новому місці)
І взагалі, судити по фото в правильності, чи не правильності організації чогось (в даному випадку роупджампінгу) недоречно. Я ж не прусь, шановний Neon, критикувати вас в плані слеклайну, бо вживу ніколи не бачив, як конкретно ви це робите. А по фото багато чого можна надумати :acute:

Neon 26.07.2011 02:41

і чим ви збільшуєте радіус перегину мотузки ? в буліні саме слабке місце це переги мотузки на 180 градусів(такий переги є в принципі самим слабким місцем) а в буліні таких місць аж 2. в неті є достатня кількість таблиць з тестами розривної нагрузки вузлів.

так я вас і не прошу критикувати, ви хотіли конструктивної критики я вас по критикував. а ваш приклад слеклайном абсолютно не доречний, томущо слек натягнутий на висоті 70 СМ!!!! над землею, а ви скачете з 70 Метрів. і від кріплення нашого слеку не залежить ні чиє життя. а по фото можна визначити набагато більше а ніж ви думаєте.

удачі вам в вашій справі.

ps 2 Ден я ж казав що краще помовчу :(

аааа нуууууубство.... відгадайте з трьох раз, що в вашій системі "мотузка-карабіни-обязка" найслабша ланка

усьо я більше нічого не пишу.... неон ніфіга нешарить... пора мені на пенсію...

newser 27.07.2011 12:14

есть еще одно замечание в поддержку NEONа!
Используется сдвоенный контур - две веревки, но, как я понял, точка крепления к системе одна - т. е. две веревки крепятся в одно кольцо. Мы (Rock&Rope) используем подстраховочный "ус", который идет от основных веревок к точке крепления системы спереди - это в случае системы крепления на спине...
Мы используем цельную RockEmpire для веревочных парков с разрывной нагрузкой 1,5 тонны, но и у них есть нюансы в плане комфорта - пришлось делать специальные мягкие подкладки под ноги и плечи без нарушения целостности системы!

Rio 10.08.2011 12:19

Просто обожаю все видео от Себастьяна Монтаза.
Rope jump Backflip on Vimeo

newser 13.08.2011 12:35

отличное видео с точки зрения процесса съемки - летящий рядом "бейсер" просто класс! :good:
Но техническая сторона... :cry: Приятно осознавать, что Украина и Россия впереди Европы хоть в чем-то! :Yahoo!:

Dimalew 14.08.2011 23:29

Хтось знає, чи будуть якісь прижки в Криму 21-28 серпня?

klepakoff 15.08.2011 00:09

да сколько угодно!!!

http://donbass.ua/multimedia/images/...niryalshik.jpg

http://www.glamur-on-line.ru/wp-cont...a-skakalke.jpg

http://i3.pinkbike.com/photo/1518/pbpic1518645.jpg

http://www.dance-league.com/sites/de...reparation.jpg

ZippoUA 04.11.2011 11:27

Моя крайняя робота :)
Роупджампінг. "Ready Steady Go" on Vimeo

Lom 04.11.2011 17:16

Цитата:

Коментар від Andrey_lvov (Коментар 129360)
що булинь належить до тих вузлів, у вязанні яких легко допустити помилку, в звязку з чим заробив собі "дурну" славу і зараз не рекомендований UIAA

Ну, тут небольшая неточность, пардон. Двойной булинь (он же "заячьи уши") запрещен для использования на сдвоенной веревке, поскольку в узле нагрузка приходится только на одну веревку. Успешно используется на соревнованиях онли как "штаны" для спуска-подъема "условно постадавшего" с сопровождающим. Как способ закрепления одинарной веревки - вполне гут, обязательный контрольный узел присутствует, в сравнении с "восьмеркой" действительно меньше затягивается и портит оплетку при рывке. Хотя их бин таки сторонник восьмерки, причем не через карабин, а ввязанной одним концом в систему. Но это - дело вкуса и имеет отношения только с скалам, а по прыжкам - Вам виднее... Имхо, реально надо бы запретить другой двойной булинь - тот, которым блокируют беседку и грудную обвязку. Были на то прецеденты.
На фото не видно - надеюсь, крепеж к системе идет через два карабина с муфтами наизнанку. Кстати, такое крепление обязательно согласно крайних Настанов для соревнований по пешеходному туризму.

ЗЫ: Видео - супер. Респект!


Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 11:55.