Гірськолижний форум

Гірськолижний форум (https://extreme.com.ua/forum/forum.php)
-   Карвинг: техника катания (https://extreme.com.ua/forum/105-karving-tehnika-kataniya/)
-   -   Узкое и широкое ведение (https://extreme.com.ua/forum/karving-tehnika-kataniya/1304-uzkoe-i-shirokoe-vedenie.html)

DeepSilent 06.11.2008 18:45

Узкое и широкое ведение
 
C идеи mopo3 и с благословления Горнолыжного Форума поднимаю тему:

"узкое ведение" - это:
а) немодно?
б) технически неграмотно?
в) потенциально опасно для исполнителя?
г) другое.

Lyudalyu 06.11.2008 19:11

Правильного ответа не знаю, так как опыт невелик.
Лично для меня это просто неудобно :) да и не получаеться долго, может просто опыта маловато...

mopo3 06.11.2008 19:40

Поделюсь своими соображениями относительно темы.

Преамбула.

Коротко о себе:
а) новичок;
б) самоучка;
в) взгляд на горнолыжную технику не "замылен" актуальными веяниями в горнолыжной жизни;
г) может быть поэтому некоторые мои высказывания могут оказаться "бредом сивой кобылы" с позиции опытного лыжника.

Амбула.

Начитавшись электрических книжек, форумов и насмотревшись видеоматериалов, я понял, что узкое ведение и разножка не есть актуально.
Мол, современная техника предлагает средства обходится без этих "пережитков прошлого".
В общем, я с такими утверждениями согласен. Если бы не одно "но":
как-то уж очень категорично (как мне кажется) звучат слова об узком ведении или разножке.
Не спорю, стиль/техника должны быть чистыми. Но те же стиль/техника не существуют в единичном экземпляре?

Sheridan 06.11.2008 21:52

Блин, создали тему, называется :)

mopo3 подкинул идею и сам всё по полочкам разложил :)

От себя добавлю - узкое ведение не приемлю ни в каком стиле. Последний раз так катался в 2001 году.

Вечный спутник узкого ведения - сброс пяток. Не умею и нехочу, сорри.

Кста, у Фанкарвера отлично получается :)

griig 06.11.2008 21:53

А есть еще и монолыжа. Чуток не в тему.

vik 06.11.2008 22:28

Думаю узкое ведение предпочтительно для целины

Albertowych 06.11.2008 22:29

Узкоє вєденіє - КЛАСИКА.
Колись настількі вузко тримали ноги і поворот відбувався з припідніманням пятки внутрішньої лижі, що аж зчесували внутрішні боковини черевиків. На початках свого катання звязував ноги гумкою, для більш чіткого контролю за відстаггю між ногами. Привузькому ведінню Якраз і подрібна була розгрузка і укол палкою в центр поворота для добавлення точки опори замість припіднятої внутрішньої лижі. Тому і була розножка. Пятка внутрішньої лижі априпіднімалась (тільки носочок ледь торкався снігу) і чобіт просувався троха вперед. Поворот виконувався на одній лижі (внутрішній кант), опора на зовнішній кант внутрішньої лижі рахувався грубою помилкою, так як внутрішня нога підсікала опорну зовнішню.
Ще навіть зараз можна деколи побачити лижників які катають майже по прямій ЛЕДЬ ПЕРЕСТУПАЮЧІ НОГАМИ. таке враження що він просто йде.
Багато моїх друзів так катають і в упор не бажають освоювати новий стиль.

mopo3 06.11.2008 23:06

Цитата:

Коментар від Sheridan (Коментар 7495)
Блин, создали тему, называется :)

mopo3 подкинул идею и сам всё по полочкам разложил :)

Не являясь истиной в последней инстанции всё же хочу услышать мнение разных лыжников.

Цитата:

Коментар від Sheridan (Коментар 7495)
От себя добавлю - узкое ведение не приемлю ни в каком стиле. Последний раз так катался в 2001 году.

Начинаю подозревать, что под термином "узкое ведение" мы подразумеваем несколько разное.

Цитата:

Коментар від Sheridan (Коментар 7495)
Вечный спутник узкого ведения - сброс пяток.

Точно - разное.

ИМХО:
"Узкое ведение" - понятие широкое (пардон за каламбур).
Крайний вариант со "слипшимися" ботинками я рассматривать не буду. Лично мне это кажется пижонством. :) Во всяком случае, я готов изменить своё мнение на этот счёт, если кто-то объяснит мне причину такой крайности.

Под "узким ведением" я подразумевая ширину постановки лыж, меньшую, чем на ширину плеч. В частности, случай, когда промеж лыж - зазор в 10-15 см (приблизительно ширина ладони).

frolka 06.11.2008 23:15

Цитата:

Коментар від Sheridan (Коментар 7495)
узкое ведение не приемлю ни в каком стиле.

могул. там узкое. ну и еще в целине, думаю, в какие-то моменты может быть осмысленно. там, где лыжи могут попасть в разные условия. типа одна по насту режет, а другая проваливается.

Jolie 06.11.2008 23:54

Я тут вирішила кілька рядків написати з огляду на дану тему, але наперед кажу - якщо що, палками не бийте, я маленький заварочний чайник :oops: .

Згідна з попереднім користувачем frolka. "Узкое ведение" (чи пак українською - вузьке ведення - правильно переклала чи ні?) дійсно є необхідною умовою у могулі та у фрірайді (де без класичних основ їзди аж ніяк не обійтися).

Свого часу мене намагалися навчити вузькому веденні лиж; скажу чесно - нічого у них не вийшло :mosking: . "Сброс пяток" нінавіжу с дєтства :evil:. Однак, як на мене, у цій техніці є корисні елементи: зрештою, у нас в Карпатах є купа трас, на яких карвінг особо не покатаєш, так що вузьке ведення лиж може знадобитися. Та й "начінающім" фрірайдистам теж ці основи аж ніяк не будуть зайвими. Так що я вважаю, що гірськолижним інструкторам все-таки треба ознайомити лижників-новачків з основами цієї техніки (можливо просто дійсно ознайомити, а не конкретно вчити).

P.S. Я от пригадала, що десь рік тому вичитала на одному з дружніх форумів одну тезу того ж Чеслава: він писав, що будучи кілька років тому у США (здається, у Солт Лейк Сіті), був дуже здивований, коли побачив у тамтешніх лижних магазинах лінійки тільки фрірайдових лиж - ніяких тобі рейсових, універсальних і т.п. Виходить, ніби американці катають тільки фрірайд :mosking:; це було тоді масовим захопленням, а карвінг вважався вчорашнім днем.


Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 09:22.