Гірськолижний форум
Горные лыжи ArmadaГорные лыжи Armada Горные лыжи Elan Маски и одежда Oakley Горнолыжные маски Bolle
Защита Dainese Термобельё Craft Спортивные носки X-Socks Термобельё X-Bionic
Реєстрація Головна Розділи Нові Біржа Транспорт
МОБІЛЬНА ВЕРСІЯ : НАШ FACEBOOK : RSS : Гірськолижний форум > Разговоры обо всём > Наша жизнь вне Форума > Артефакти із минулого
Наша жизнь вне Форума любые темы и идеи


Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі
Старий 24.09.2013, 20:09   #1 (посилання)
Живу у Лісі
 
Аватар для NBomb
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Львів

Снаряга: Völkl 90Eight (2016)
Артефакти із минулого

Вітаю друзі. Хочу розповісти Вам про дуже цікавий артефакт.

Ідучи по лісі, я натикаюсь на ЦЕ... Колись їх називали щітками, вони скріплювались між собою за допомогою викрутки, і виходив зелений килимок - штучна трасса. На ній катались на лижах. Мені особисто пощастило кататись по такому "чуду" аж два сезони - 1987-1988 рр. Причому, сезон був з вересня по сніг, а потім, після сходу снігу, і аж до літа. Це була справжня фантастика в ті роки, я навіть приймав активну участь у складанні такої траси, два тижні ходили до лісу з викрутками. Люди дивились на нас як на відморожених, коли всі ішли в ліс за грибами, а ми з лижами на плечах. Така траса знаходилась в місті Сколе, в урочищі Житня, розміри, приблильно 250х25. Давно то було, не можу згадувати без сліз.

Принцип катання по штучній трасі:
1. трассу необхідно поливати водою, для цього вздовж траси була прокопана траншея, закопані шланги і за допомогою насосу, воду подавали наверх із маленького озерця.
2. Брали величезний шматок поролону і поливали його машинним маслом.
3. Ставали лижами на поролон і змащували скользяк лиж.
4. Поїхали.
5. Одежа повинна була бути дуже і дуже старою, щоб не шкода було її порвати і випацькати в машинному маслі. Після сезону каталки такі лахи зразу викидались - ремонтувати і прати не було ніякого змісту.
6. А от падати на такій трасі було дуже і дуже не приємно. Був великий ризик не тільки порвати одяг, але і здерти шкіру із кісток - жесть.
7. Падіння відбувалось, коли носком лижі випадково зацепиш погано встановлену щітку, і вирвеш шматок покриття, або впадеш по необережності. Але це було досить терпимо. Каталка була і вона була реальною. От правда в кінці катального дня був подібний на чорта - увесь у машинному маслі і подертий. Зато настрій був суперовий.

А потім СССР розвалився і трассу розібрали, коли косили траву, і для ковриків для чищення взуття. Тепер на місці траси залишилась руїна. Ось така історія. Я впевнений, що на форумі є люди які можливо і бачили і катались по такому хай-тек чуді СССР.

Дякую за увагу.

А так виглядає штучна траса в Банско.





Прикладаю фотки щіток, урочища Житня і озерця з якого колись поливали штучну трасу.
Мініатюри додатків
Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  001.jpg
Переглядів: 714
Розмір:  529,0 КБ
ID:	18529  Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  002.jpg
Переглядів: 695
Розмір:  440,4 КБ
ID:	18530  Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  003.JPG
Переглядів: 676
Розмір:  407,7 КБ
ID:	18531  Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  004.JPG
Переглядів: 705
Розмір:  473,7 КБ
ID:	18532  

Востаннє редагував NBomb: 25.09.2013 о 19:47.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 24.09.2013, 20:20   #2 (посилання)
Ридонли
 
Аватар для Valdemar
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Харьков

Снаряга: atomic vario scandium_2011+XTO10, Volkl Mantra_11+Marker Griffon
Здорово! Я и не знал такого
Спасибо за интересный факт! Теперь буду знать чем летом маяться!
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 24.09.2013, 20:21   #3 (посилання)
Координатор Форума
 
Аватар для Jolie
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Lviv, Ukraine

Снаряга: Dynastar Sweet Trouble, Atomic Race SL 10, Fischer Competition RC 4, боти Tecnica Viva Inferno Crush
Класний пост . Виявляється, я вже теж доволі древня істота, так як прекрасно пам"ятаю цю трасу і в Сколому, і на "Динамо" на Кайзервальді у Львові . А скільки разів моя найближча подруга падала на цьому покритті у Сколе, вже й не злічити (про себе промовчу, так як я взагалі трус).

Із місцевостей, багатих на схожі артефакти, що мають свідчити про минулість тих славних для нашого спорту часів, можу додати лише згадку про залишки подібного покриття у Ворохті, біля бази "Авангард", де розташовані трампліни. Правда, вони теж там буквально на ладан дихають, однак, наскільки я знаю, діти із місцевої ДЮСШ там ще стрибають і тренуються.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 24.09.2013, 20:25   #4 (посилання)
Живу у Лісі
 
Аватар для NBomb
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Львів

Снаряга: Völkl 90Eight (2016)
До речі друзі, Житня - це моя альма матер, там я зробив свої перші кроки в гірськолижному спорті.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 24.09.2013, 21:31   #5 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для dronv
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: AKM 06/07, Armada Norwolk 189, Dalbello Pantera
В Киеве на дидоровке лежало подобное покрытие.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 25.09.2013, 19:53   #6 (посилання)
Живу у Лісі
 
Аватар для NBomb
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Львів

Снаряга: Völkl 90Eight (2016)
Оновив перший пост. Штучна траса в Банско, так що фантастика стає реальністю уже зараз.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Відповідь Головна  Новi  Вгору 




Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)
 
Параметри теми Пошук у темі
Пошук у темі:

Розширений пошук

Ваші права у розділі

При цитуванні гірськолижного форуму на інших ресурсах, активне посилання на extreme.com.ua обов'язкове.
New UsersNew PostsVisitsPageviewsSearch EnginesDirect TrafficReferring Sites
Today030089 (76%)28 (24%)1 (1%)
Yesterday11014551185 (59%)60 (41%)2 (1%)
Month52715312214182988 (56%)2191 (41%)187 (3%)