Всіх з святом Благовіщення Пресвятої Богородиці
З приходом і поширенням християнства Благовіщення стало одним з 12 основних свят церковного календаря і набуло назви Благовіщення Пресвятої Богородиці. В основі свята — «блага вість» архангела Гавриїла Діві Марії (звідси і Благовіщення) про народження у неї божественного немовляти, Спасителя роду людського.
Слово «Благовіщення» означає добру, радісну звістку про те, що почалось звільнення роду людського від гріха і вічної смерті. У церквах у цей день святять проскури, а господарі в Україні випускають із хлівів тварин, щоб чули весну. За переказами, якщо на Благовіщення дівчина, йдучи по воду, знайде квітучий первоцвіт – цього ж року вийде заміж. А та, яка хоче стати гарнішою, має налити в миску холодної води, пустити плавати первоцвіт (пролісок) і вмитися цією водою.
До Благовіщення майже ніколи не сіяли розсаду і навіть боялися випадково взяти насіння в руки. Старі люди казали: коли торкнутися бурякового насіння, то виросте не солодкий буряк, а гірка редька. Вважали, що на Благовіщення Бог «розмикає» землю і, розкривши небеса, нахиляє голову до самої землі, щоб зігріти її своїм диханням. Лише після цього всіляка живність, яка на зиму ховається, вилазить нагору.
За повір’ям, на Благовіщення птахи гнізда не в’ють і не несуться. «Благовіщенське яйце під курку не кладуть». Від Введення (4 грудня) до Благовіщення треба дати землі відпочити. На Благовіщення Господь «благословить усяке дихання», і вже наступного дня можна розпочинати роботи в полі - все буде добре рости, квітнути й колоситися.
Для українського селянина, за народною символікою, з Благовіщенням пов’язано багато прикмет: яка погода на Благовіщення, така й на Великдень буде. Якщо на Благовіщення дощ іде, то добре вродить жито. Якщо на Благовіщення вже сидять бузьки на яйцях, весна буде теплою...