Діло було ще у листопаді. Двоюрідна сестра моєї дружини запросила нас на весілля...в Йорданію.
Всього нас їхало 13 чоловік, в т.ч. мої дівчатка 2 і 4 роки. Всі, крім моєї сім`ї, з Виноградівського району Закарпаття.
- "Ну що там такого" - скажете Ви - "Сіли в літак в Борисполі, вийшли в Аммані".
А ось і ні: так не цікаво. Летіли ми з Дебрецена (Угорщина) до Тель-Авіва (Ізраїль). Авіаквитки на 4 чоловіка мені вийшли біля 8000 грн туди і назад + затрати по переїзду з Ізраїля в Йорданію ще біля 300 $ (для порівняння: МАУ пропонує переліт Київ-Амман за 200 $ в один бік. На мою сім`ю виходило 1600 $). Але тут є деякі труднощі, про які нижче.
До Дебрецена добратись нескладно. Переліт всі перенесли добре. І тут почались труднощі. Ну ми в курсі були, що в Ізраїля є проблема з нелегалами і туди не всіх пускають, але коли на паспортному контролі наше офіційне запрошення на арабській мові (а вона в Ізраїлі друга державна) кинули нам зі словами: "Зачем нам ваши арабские сказки!", ми були трохи в шоці. Потім були 5 годин очікування і допитів. Викликали по одному, питали одне і те ж саме по сто раз, виганяли з кабінету. Давлять на психіку і чекають поки хтось не витримає і скаже: "так, я приїхав, щоб нелегально влаштуватись на роботу". Таку процедуру проходять, в основному, громадяни країн СРСР, які вперше відвідують Ізраїль. За нас "порішав" знайомий нареченого. Він має бізнес в Єрусалимі і взяв нас на поруки. Дали візу аж на 1 день))
Далі поїздом до Beit She`an
з пересадкою в Haifa. Залізнична станція прямо на виході з аеропорту. Вхід на перон через турнікет, далі як у метро, можете кататись і пересідати з поїзда на поїзд. Вихід з перону теж лише через турнікет на станції, яка вказана у квитку. Далі нам потрібно було потрапити на КПП "Міст Хусейна" (не того, що в Іраку, а короля Йорданії). Зі станції Бет Шеан туди ходять автобуси, але через затримку в аеропорту ми на нього не встигли і довелось їхати на таксі. Щоб перетнути КПП потрібно заплатити за цю послугу. На виході з КПП дьютік: дітям - цукерки і печиво, собі - 2л Фінляндії)))
Через міст на кордоні пішки рухатись заборонено, лише автобус. Такий собі розвод для туристів. Недорого, але їхати пару хвилин, автобус довше розвертається і на платформу заїжджає.
На йорданському КПП заплатили туристичний збір по 10 динарів. Якщо збираєтесь перебувати на території країни більше 3 діб, то платити потрібно вже 40 динарів. До-речі, йорданський динар дуже стабільна валюта. Вже багато років його курс тримається на рівні 1,4$=1JD. Мабуть за рахунок експорту урану.
На виході з КПП нас уже зустрічали і відвезли на нашу віллу. Перекусили і спатки. Після вояжа тривалістю в добу, фінляндія під фрукти нічо так заходить)))
Наступного дня ми покупались у Мертвому морі
Цікаве ставлення до весілля у йорданців: костюм наречений купував у день весілля))) Ми тим часом прогулялися торговим центром у Аммані
Саме весілля тривало пару годин
Перед від`їздом ми пройшли по місцях описаних у Біблії та скупалися у Йордані.
По Йордану проходить кордон, тому прямо біля місця купання туристів знаходиться прикордонний пост.
Йорданія дуже цікава країна. Араби народ привітний, гість для них - то святе. За нас всюди платили за вхід, все купували і привозили. Навіть деколи було незручно. Через обмеженість у часі багато чого ми не побачили і не відвідали. Сподіваюсь, що ще приїду і пройдусь по горах.
Ще пару фоток, без яких розповідь про арабську країну була-б неповною
Дорога назад була трохи простіша. 10 динарів за виїзд з Йорданії, автобус... Ізраїльське КПП. Цього разу візу (на 3 місяці) нам дали за 2 хвилини (це був другий візит, під час першого ми не порушували міграційні правила і вчасно покинули країну).
На платформі станції Beit She`an