Гірськолижний форум
Горные лыжи ArmadaГорные лыжи Armada Горные лыжи Elan Маски и одежда Oakley Горнолыжные маски Bolle
Защита Dainese Термобельё Craft Спортивные носки X-Socks Термобельё X-Bionic
Реєстрація Головна Розділи Нові Біржа Транспорт
МОБІЛЬНА ВЕРСІЯ : НАШ FACEBOOK : RSS : Гірськолижний форум > Снегозависимость > Фрирайд территория > Снаряжение для фрирайда и бэккантри > Портативные радиостанции
Снаряжение для фрирайда и бэккантри широкие лыжи и прочий стафф


Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі
Старий 06.05.2018, 18:43   #641 (посилання)
Всегда на форуме
 
Аватар для sanyana
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Київ

Снаряга: Є!
От я і з рацією! Тиждень тому доїхала моя Quansheng UV-R50!
Щастя моє безмежне бо: 1. Це перша моя рація! 2. Працює! Гарно працює! В горах! 3. Поперло! Починаю цікавитись сучасним радіозв'язком!
Добре, що відразу замовив кабель Quansheng для програмування. Цікаво те, що рація коштувала 21$, а кабель 10$.
Прийшла прошита усього двома "лівими" частотами та зі штепселем під мериканську розетку.
Клон Баофенга, але не зовсім. Софт треба "рідний", як, мабуть, і кабель і файл налаштувань. Софт і файл від Баофенга не підходять. "CHIRP" зі своїми файлами теж. А виходячи з того, що рація нова, то в інтернеті ще нема достатньо інформації. Довелося працювати руками.
Якщо у нас з'являться власники такої рації й чогось не знайдуть, то:
1. Софт від Кваншенга (закладка"Resource"): UV-R50 - Dual band Radio - Quansheng Electronics Co., Ltd.
2. Драйвер до кабелю має розмір 3Мб і ніяк не стискається до потрібних 976.6 Кб. Тому пишіть листи... Вишлю!
3. Файл налаштувань каналів приторочив в архіві. По аналогії з Баофенгівськими. (0 - загальна визивна частота (145.500); 1- 69 LPD; 71 - 78 PMR; 101 - 114 FRS (щоб було!); 115 - 122 GMRS (щоб було!)). Сканування FRS та GMRS відключене.
Мініатюри додатків
Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  DSC_2764.JPG
Переглядів: 97
Розмір:  361,6 КБ
ID:	25193  Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  DSC_2765.JPG
Переглядів: 116
Розмір:  417,5 КБ
ID:	25194  Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  DSC_2768.JPG
Переглядів: 103
Розмір:  370,6 КБ
ID:	25195  
Додані файли
Тип файлу: zip UV-R50.zip (1,5 КБ, 24 переглядів)
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 07.05.2018, 11:20   #642 (посилання)
Адепт Харбариума
 
Аватар для Sheridan
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Default City

Снаряга: Yamaha Tracer 9, Blizzard: SRC WC 165, WRC WC 180, Rustler 11 188, Canyon Neuron 9 CF SL
@sanyana, вот это подход!
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 07.05.2018, 14:59   #643 (посилання)
Всегда на форуме
 
Аватар для @Rusja
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: Elan Amphibio 16Ti; Atomic HAWX Ultra 110; Elan Amphibio Waveflex 78
@sanyana ну и я вставлю свои 5коп.
Осенью прикупил Voyager AirSoft Plus 3шт (Клон Баофенга)
пока был сезон просто настраивал ручками
Недавно порывшись в коробках был найден старый кабель от старого мобильника, за 15 мин был спаян кабель.
"Родной" софт UV_5R_VIP и CHIRP работают....
файлик каналов для CHIRP chirp_lpd_pmr_frs.zip забиты частотные сетки LPD(/LPD8), PMR, FRS без субтонов (файл можно отредактировать в EXCEL)
Сам использую субтона для отсеивания помех.
Также было замечено, что наилучшая связь на резонансных частотах антенны (ну это и логично )
Для леса и гор частоты VHF диапазона конечно лучше, но тут нужна антенна покачественнее т.к. стоковая для VHF не гуд.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 08.05.2018, 17:33   #644 (посилання)
Всегда на форуме
 
Аватар для sanyana
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Київ

Снаряга: Є!
@Sheridan, це не підхід. Це вимушена необхідність.
Підхід, на мою, зовсім не скромну думку, це:
1. Пошаритись в інтернеті/ринку на "Петрівці";
2. Нахапати все! Від Борисова В.Г. до... повного розуміння теорії та матчастини;
3. Довго і вдумливо читати "регламент" з додатками;
4. Вчити/згадувати наспіви азбуки Морзе та англійську мову;
5. Сунути в "Укрчастотнагляд" і стати нормальним аматором;
6. Парити мозг/нести слово істини на форумі нубам тіпа мене.

@@Rusja, знаєш, що мене бентежить? Те, що "хто треба" поклав нам смайлики, а не плюсики... Тут два варіанти. Або ми пишемо повну хрєнь, або все і коню зрозуміло, що й писати не треба!? Я, зі своєї, нубської, точки зору категорично з цим не згоден!

Цитата:
Коментар від @Rusja Переглянути коментар
Для леса и гор частоты VHF диапазона конечно лучше, но тут нужна антенна покачественнее т.к. стоковая для VHF не гуд.
Моя стокова працює добре! 8 км по гірській дорозі. А залізти на горб то і більше. А "просунута", на мій погляд, конче необхідна в тих випадках, коли пофік, які дозволені частоти, а які не дозволені. Головне - аби хоч хтось почув! Мабуть, для наших рацій, Нагоя NA-771/Шторм ST-771 будуть найкращим вибором!?

Навздогін. Натрапив на таку статтю: Радіозв’язок для всіх екстремалів (загальний 5-й канал) - Lviv eXtreme club
Цікаво, хтось просуває на сьогодні ідею "п'ятих каналів"? На мій погляд це правильно і корисно!

"Отже ці основні чотири параметри повинні бути налаштовані перед збереженням першого каналу:
1. Для всіх трьох стандартів тональні коди чи субтони повинні бути вимкненими!
2. Потужність я наполегливо рекомендую вибрати для всіх стандартів не вище 1 Вт (нижче я поясню чому).
3. Девіація для LPD і FRS — широка, для PMR — вузька.
4. Крок каналу для LPD і FRS — 25 kHz, для PMR — 12.5 kHz.
(примітка для PMR: якщо вам не вдається вводити з клавіатури потрібну частоту, спробуйте крок каналу встановлювати 6.25 kHz або змінювати введену частоту стрілками вверх/вниз або ручкою налаштування частоти)."

Не чув раніше, а тому третій пункт не зовсім зрозумілий. Чому для PMR - вузька?

Востаннє редагував sanyana: 09.05.2018 о 12:04.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 09.05.2018, 20:47   #645 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для Allamat
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Харьков

Снаряга: прокатные :)
Цитата:
Коментар від sanyana Переглянути коментар
Не чув раніше, а тому третій пункт не зовсім зрозумілий. Чому для PMR - вузька?
Отстояние между каналами в LPD - 25 кГц, в PMR- 12,5 кГц. Если в PMR поставить широкую полосу, то частота 2 канала, например, будет захватывать 1 и 3 канал - будет проявляться в виде "пшиканья" на этих каналах.

Насчет субтонов - что они должны быть выключены - не совсем верно. ИМХО. Ибо сейчас много всевозможных маломощных модемов охранных сигнализаций и прочих цифровых устройств - работа которых приводит к периодическому "пшиканью" или "репению" на тех или иных каналах. Это сильно раздражает. В частности, на частотах FRS, где работают мощные передатчики стандарта 4G.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 10.05.2018, 19:20   #646 (посилання)
Всегда на форуме
 
Аватар для sanyana
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Київ

Снаряга: Є!
Вже в котре, дякую за відповідь! Дивно, чому це питання раніше не виникло в темі на 65 сторінок, де переважна більшість, не зовсім близькі(?) до радіоаматорства. Хоча... може бути, що я погано читав.
Цитата:
Коментар від Allamat Переглянути коментар
В частности, на частотах FRS, где работают мощные передатчики стандарта 4G.
Так то ж стаття 2011 року випуску. Який там 4G... Та й FRS, не дуже "попитом користуються".
З.І. Програмно поперемикав PMR та FRS на "narrow". Подивимось...
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 10.05.2018, 20:52   #647 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для Allamat
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Харьков

Снаряга: прокатные :)
Поправка - 3G - http://3g-aerial.biz/chastoty/chasto...svyazi-ukrainy
Частоты CDMA450 - 453-457/463-467 Мгц. Вот они пересекаются с частотами FRS.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 14.05.2018, 08:22   #648 (посилання)
Всегда на форуме
 
Аватар для @Rusja
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: Elan Amphibio 16Ti; Atomic HAWX Ultra 110; Elan Amphibio Waveflex 78
Цитата:
Коментар від Allamat Переглянути коментар
Насчет субтонов - что они должны быть выключены - не совсем верно. ИМХО. Ибо сейчас много всевозможных маломощных модемов охранных сигнализаций и прочих цифровых устройств - работа которых приводит к периодическому "пшиканью" или "репению" на тех или иных каналах. Это сильно раздражает. В частности, на частотах FRS, где работают мощные передатчики стандарта 4G.
Именно из-за этого и использую субтона.
Если планируется связь на предположительно более дальних расстояниях субтона лучше отключать.
Обычно использую LPD последние каналы (ближе к резонансной частоте антенны)
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 14.05.2018, 18:15   #649 (посилання)
Всегда на форуме
 
Аватар для sanyana
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Київ

Снаряга: Є!
Цитата:
Коментар від Allamat Переглянути коментар
Частоты CDMA450 - 453-457/463-467 Мгц. Вот они пересекаются с частотами FRS.
Виставив найменший шаг і сканував. Довго сканував. Ніякої "двіжухі" чи шумів там нема...

Цитата:
Коментар від @Rusja Переглянути коментар
Если планируется связь на предположительно более дальних расстояниях субтона лучше отключать.
Чому? І як це відбувається? Бо, як я розумію, рація має два режими. Канальний та частотний. В канальному режимі переналаштування каналу відбувається виключно через комп, тобто стаціонарно і наперед. А як наперед знати, що буде треба? Лишається частотний режим з корегуванням через меню рації та "по місцю". Правильно?

Цитата:
Коментар від @Rusja Переглянути коментар
Обычно использую LPD последние каналы (ближе к резонансной частоте антенны)
Так у антени резонансна частота чи резонансна смуга частот (від і до)? Як писали вище:
"Антенна имеет резонансные полосы частот с КСВ=1,5:
На 1-м диапазоне - полоса 143.ххх - 147.ххх Мгц.
На 2-м диапазоне - полоса 427.ххх - 448.ххх Мгц."
То який сенс використовувати останні канали ЛПД, якщо вони всі дуже гарно лягають (433-434) майже в середину другого діапазону?
З.І. Я тут у вільний час проводжу дослідження... на прийом, звісно. Всі 8 ПМР забиті переговорами з будівництва, що за кілометр від мене. Граюся з шириною смуги, заміною антен. Так, що б "ого!", то нічого не відбувається.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 14.05.2018, 18:20   #650 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для Allamat
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Харьков

Снаряга: прокатные :)
Цитата:
Коментар від sanyana Переглянути коментар
Виставив найменший шаг і сканував. Довго сканував. Ніякої "двіжухі" чи шумів там нема...
Там псевдослучайно. С перескоками частот и с полосой спектра сигнала больше чем WIDE. Поэтому сканировать бесполезно. И в зависимости от того, насколько близко/далеко находитесь от базовой станции.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Відповідь Є непрочитані сторінки Головна Новi 




Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)
 
Параметри теми Пошук у темі
Пошук у темі:

Розширений пошук

Ваші права у розділі

При цитуванні гірськолижного форуму на інших ресурсах, активне посилання на extreme.com.ua обов'язкове.
New UsersNew PostsVisitsPageviewsSearch EnginesDirect TrafficReferring Sites
Today000044 (76%)14 (24%)1 (1%)
Yesterday043812044 (76%)14 (24%)4 (2%)
Month32635957239123082 (51%)2663 (44%)283 (5%)