Гірськолижний форум

Гірськолижний форум (https://extreme.com.ua/forum/forum.php)
-   Карвинг: техника катания (https://extreme.com.ua/forum/105-karving-tehnika-kataniya/)
-   -   Ломы и как с ними бороться (https://extreme.com.ua/forum/karving-tehnika-kataniya/1720-lomy-i-kak-s-nimi-borotsya.html)

jordik 04.02.2010 23:11

мушу признатись - ми виховали ломика... :( маленького такого, трирічного, але вже ломик...їде в основному на прямих лижах, любить швидкість, гальмує об тата... плугом їде з небажанням - на прямих більше кайфу.

а ще ми бачили з чоловіком трохи старшого- десь років 10-12 - малого класичного ломика- на прямих лижах, парусом розвіються штани і куртяк на 7 трасі. це був реальний жестяк.
лом - їде напролом, прямолінійно, не вміє керувати лижами і траекторією свого руху. зазвичай становить велику небезпеку для оточуючих через невміння (неможливість) загальмувати або об"їхати перешкоду (лижника). почуття власної безпеки і безпеки отчуючих відсутнє. швидкість руху - близько (понад) 100 км/год. зіткнення з таким "рухливим об"єктом" несе плачевні наслідки для обох аж до перенесення в царство Аїда.

Yurez 04.02.2010 23:13

Цитата:

Коментар від Virtu (Коментар 56948)
Так что такое лом ?

Лом - от "ломится". Как вариант, ломится сверху вниз, сметая всё и вся на своем пути...

nek 04.02.2010 23:18

Чайник это легенький ветерочек, а лом – ураган.

jordik 04.02.2010 23:21

чайник- медленно едущий плугом или поперек склона человечек . лом- несамовито несеться прямо вниз - , аж земля двигтить.

Olddog 04.02.2010 23:21

Цитата:

Коментар від Virtu (Коментар 56948)
К тем которые пришли на форум или сами учатся на склоне ?
Так что такое лом ?

зы . я не за них ))) я просто пытаюсь понять что вкладывают здесь в это слово и кого так определяют.

И к тем и к другим!
А ЛОМ - это нехороший человек, который в результате неконтролируемого спуска травмирует других, зачастую и себя, а на замечание обычно отвечает - а чого це ви переди мною так вихляли:crazy: Этот тип лыжника действительно считает, что спускаясь по прямой по отратраченному склону, он умеет кататься и "чайником" себя не считает. Да, и еще одна черта ломовского характера - сбивает и уезжает, не спросив все ли в порядке, не поможет подняться, не позовет спасателей. Так сбили в прошлом году меня, пришлось купить шлем:agree::D
ЗЫ: прошу прощения, не заметил 122 от jordik:pardon:

Virtu 04.02.2010 23:26

Цитата:

Коментар від Yurez (Коментар 56951)
Лом - от "ломится". Как вариант, ломится сверху вниз, сметая всё и вся на своем пути...

Это я понял. Но кого под это нарицательное имя можно подставить ? Чайника, который потерял страх перед своим пределом скорости ,но аккуратно выбирает траекторию. Или уже опытного лыжника, который тоже аккуратно выбирает направление. Или просто взрослого дебила ,независимо от степени умения катиться на лыжах ?
Или всех вместе взятых ?
Почему я так спрашиваю ? просто здесь зачастую любой случай столкновения сводят к теме о ломах, неучитывая случайности.

Добавлено через 3 минуты

Цитата:

Коментар від Olddog (Коментар 56963)
И к тем и к другим!
А ЛОМ - это нехороший человек, который в результате неконтролируемого спуска травмирует других, зачастую и себя, а на замечание обычно отвечает - а чого це ви переди мною так вихляли:crazy: Этот тип лыжника действительно считает, что спускаясь по прямой по отратраченному склону, он умеет кататься и "чайником" себя не считает. Да, и еще одна черта ломовского характера - сбивает и уезжает, не спросив все ли в порядке, не поможет подняться, не позовет спасателей. Так сбили в прошлом году меня, пришлось купить шлем:agree::D
ЗЫ: прошу прощения, не заметил 122 от jordik:pardon:

Ну для себя я именно так и определил это понятие.

Salseros 04.02.2010 23:34

Цитата:

Коментар від Virtu (Коментар 56948)
К тем которые пришли на форум или сами учатся на склоне ?
Так что такое лом ?

.

Читаем эту тему с первой страницы.

Потом читаем здесь:
http://extreme.com.ua/forum/nashi-no...EB%EE%EC%EE%E2

Потом...вопросы обычно отпадают:)

Virtu 04.02.2010 23:40

Цитата:

Коментар від Salseros (Коментар 56974)
Читаем эту тему с первой страницы.

Потом читаем здесь:
http://extreme.com.ua/forum/nashi-no...EB%EE%EC%EE%E2

Потом...вопросы обычно отпадают:)

Читал. Вопрос как раз и возник по прочтении тем, а точнее некоторых постов. Интересно было услышать что именно вкладывают в это понятие люди, их личное мнение.

nomeaning 05.02.2010 00:14

2 Virtu
Спершу пару лінків:
http://extreme.com.ua/forum/karvingo...html#post10470
http://extreme.com.ua/forum/karvingo...html#post10538
http://extreme.com.ua/forum/karvingo...html#post10602
...
Думаю таке визначення має право на існування:
Лом - це особа, яка діє лише згідно своїх інтересів, бажань, захоплень незважаючи на результат до якого можуть привести її дії і небажаюча відповідати за свої вчинки.

А оце: "Когда, потеряв боязнь перед склоном, почувствовав равновесие и преодолев свой порог скорости, ты несешься с бешеной скоростью и главное напрямик вниз - это круто, ты сам себе что-то доказал. А если при этом ты еще и проехал максимально близко к кому-то и та/тот, то тебе кажется что ты и в их глазах особо крут. Ты уже горнолыжник ,ты можешь пройти ( что я неоднократно слышал ) все черные трассы Буковеля. Что ? не было в вашей жизни подобного ? Вы не были потенциальными ломами?" розібєм на складові.

"Когда, потеряв боязнь перед склоном..." перехід з стану страху перед схилом в стан впевненості не є поганим фактом і це може свідчити, що рівень людини виріс.
"преодолев свой порог скорости" бажано добавити контрольованої...
"ты несешься с бешеной скоростью..." а хто не любить швидкості? я люблю! головне, щоб нею можна було завжди регулювати...
"и главное напрямик вниз" в деяких випадках нормальне явище для набору швидкості (особливо на пухляку), коли швидкість достатня переходим в дуги...

Оце також підходить для визначення:
"А если при этом ты еще и проехал максимально близко к кому-то и та/тот, то тебе кажется что ты и в их глазах особо крут. Ты уже горнолыжник ,ты можешь пройти ( что я неоднократно слышал ) все черные трассы Буковеля."

А чайники зазвичай нікого не збивають, вони швидше самі кудись відїдуть чи зупиняться або тихенько впадуть. Коли чайник катається на складніших трасах, то повинен усвідомлювати які наслідки може це викликати і поводитись там згідно свого рівня, забезпечуючи свою та чужу безпеку. Та й люди, які ганяють з вітерцем на завжди ломи. Часто на трасах можна побачити контрольовані спуски майже по прямій з періодичним "скидуванням пяток". Ну і не всі зіткнення відбуваються з участю ломів, всі люди можуть помилитись, не замітити чогось, що може призвести до зіткнення. Наприклад кріплення непередбачувано вистрілило, що привело до не контрольованого падіння...

Я не придераюсь, я повністю згоден з: " Так может сначала определиться что это такое лом ?".
В снігозалежних слово "Лом" стало подібним до слова "Тероризм" в США. Я от не розумію, як можна сказати, що людина лом при її підйомі на кріселці, бугелі, за горнятком чаю, як це часто визначається. В цей же момент не видно наскільки небезпечною вона є...

"Что ? не было в вашей жизни подобного ? Вы не были потенциальными ломами?"
Стараюсь завчасно увійти від надто близького зближення і тим більше зіткнення, а ще завчасніше їх передбачити) При необхідності краще зупинитись)

dem 05.02.2010 01:11

Для меня лом, это человек, думающий только о себе, считающий, что вся гора его и вокруг все должны ему уступать. Человек, который валит с такой скоростью, что может и убить при столкновении. Это человек, который в случае чего не сможет затормозить. Он не контролирует скорость. Ему на всех начхать. От это для меня лом.

Roman111 05.02.2010 07:04

Тут вже начеб-то приводилось порівняння з автотранспортом...

Цікаво, як сприймається водій, який загубив страх перед швидкістю і просто їде по центру дороги, вдавивши газ до упору...

Є правила поведінки на схилах. Порушуєш їх - можеш вважати себе ломом.

Ну й мета цієї теми, не навішати на когось ярлики, а підняти рівень культури та безпеки на схилах. Для того, щоб всі поверталися зі схилів живими-здоровими і безмежно щасливими від катання.

А лома треба вичавлювати і з себе також, при-чому в першу чергу. Кататися безпечно для оточуючих передусім, а потім вже технічно, швидко, тощо.

Ненависть 05.02.2010 08:27

Цитата:

Коментар від Roman111 (Коментар 57022)
Тут вже начеб-то приводилось порівняння з автотранспортом...

Цікаво, як сприймається водій, який загубив страх перед швидкістю і просто їде по центру дороги, вдавивши газ до упору...

Є правила поведінки на схилах. Порушуєш їх - можеш вважати себе ломом.

Плохой пример. Водитель если проделает подобное действие то:
а) нарушая правила дорожного движения, он знает, что он совершает
б) он имеет шанс попасть к Гаишникам с последующими экзекуциями
ну и т.д.
в случае с новичком для того чтобы требовать что-то от него нужно сначала доносить правила и объяснять, а вот если не доходит то тогда нужны люди по типу Гаишников которые будут проводить особо изящные экзекуции. А то получается, до наших людей доносят, как прикольно иметь классные шмотки и какие прикольные Колыбы на склонах (это я утрирую), но о правилах поведения никто не говорит. :unknown:

Виктор 05.02.2010 12:10

Цитата:

Коментар від Ненависть (Коментар 57042)
Плохой пример. Водитель если проделает подобное действие то:.....
но о правилах поведения никто не говорит. :unknown:

..... - как минимум попадает на деньги, большие или маленькие єто если повезло
а если нет , то больница, суд и разные прочие удовольствия.
Поэтому основной сдерживающий фактор это страх, любой нормальный водитель боится,каким бы крутым он не хотел казаться и какой бы крутой не-был автомобиль. Страх неизбежного наказания в любой форме, будь-то штраф, ДТП, больница.
К сожалению неизбежность наказания ЛОМА, весьма призрачна, по-крайней мере на наших курортах.
Безнаказанность порождает безпредел.

Roman111 05.02.2010 14:54

Цитата:

Коментар від Ненависть (Коментар 57042)
Плохой пример. Водитель если проделает подобное действие

При чому тут цей водій?

А пропонував поставити два питання:
1. Як Ви особисто відноситесь до такого водія?
2. Чи хотіли б Ви, щоб до Вас так ставились таким чином?

А тепер без прикладу ті самі питання:
1. Як Ви поставитесь до людини, яка порушуючи правила поведінки на схилах (які все більш і більш доступні для ознайомлення між іншим), зіб'є Вас чи близьку Вам людину (рівень тяжкості наслідків на Вашу уяву). (Дай Боже, щоб це відбувалося тільки в уяві). Чи легше буде Вам, якщо ця людина скаже, я просто не вмію кататися, але втратив страх перед швидкістю.
2. ...

Є дуже простий принцип: чини з іншими так, як хочеш, щоб чинили з тобою.

А до чайників у мене особисто самі найтепліші почуття. Сам ще далеко не профі :)

Rio 05.02.2010 17:35

Цитата:

1. Як Ви поставитесь до людини, яка порушуючи правила поведінки на схилах (які все більш і більш доступні для ознайомлення між іншим), зіб'є Вас чи близьку Вам людину (рівень тяжкості наслідків на Вашу уяву). (Дай Боже, щоб це відбувалося тільки в уяві). Чи легше буде Вам, якщо ця людина скаже, я просто не вмію кататися, але втратив страх перед швидкістю.
Слова "я просто не умею кататся" ничего не значат.
Тут скорее варианты:
1. Извинится. Спросит все ли в порядке. А тем более если травму какую то нанес, то хотя бы поможет до травмпункта довести(ну или хотябы спросит нужно ли это).
2. Встанет развернется и уедет.


Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 14:14.