Гірськолижний форум

Гірськолижний форум (https://extreme.com.ua/forum/forum.php)
-   Кашпировские онлайн (https://extreme.com.ua/forum/34-kashpirovskie-onlain/)
-   -   К: Tregub (https://extreme.com.ua/forum/kashpirovskie-onlain/13327-tregub.html)

Korben Dallas 12.04.2023 10:42

@Sheridan , насправді, щось нове пробувати часу не багато, хіба що, на ранкових тренуваннях))

Sheridan 12.04.2023 10:44

@Korben Dallas , 110 годин? ;)

3dss 12.04.2023 11:00

Цитата:

Коментар від Korben Dallas (Коментар 419041)
@Sheridan , насправді, щось нове пробувати часу не багато, хіба що, на ранкових тренуваннях))

новое это отточеное старое и усложненное многими способами!

вот в этом ты не прав, ты должен развивать ученика своим развитием..
то что я тебе и говорил, а ты упрямый.. ставишь блоки себе и ученикам, ты должен помогать и себе через учеников..
Кароче... логика будет в сл сезоне, надеемся на то, что он все-же будет.. ;)
И не только в этом тесном буковеле..
каждая минута на снегу надо проводить с учёбой для себя и того, кто тебе доверился ещё и за деньги..

Lyubomyr 12.04.2023 21:27

@Korben Dallas ,

Чи можна показувати рух/вправу на вищому рівні, ніж людина зможе виконати?

Korben Dallas 12.04.2023 22:01

@Lyubomyr ,не зрозумів запитання)

3dss 13.04.2023 08:17

например как проводят инструктора кат А (или кто приблизился к уровню кат. А) уроки даже на базовый поворот новичкам..
неоднократно видел, что в группе каждый выполняет базовый поворот со своими точечными, индивидуальным усложнениями например один ученик с положением корпусом в поворот, другой на положение с уходом в переднюю стойку, а инструктор просто с растёгнутыми ботами и тоже выполняет задачи и повышает свой личный уровень при занятиях..
короче, чем опытнне инструктор, тем креативнее он использует свои знания и умения (время на снегу!!) для себя и работы с клиентами.. чтобы за еденицы времени охватить больше приобретённых навыков как для себя, так и для учеников
в этом и есть задача повышения методического мастерства. не циклить себя и учня на банальности и последовательности методички.. хотя и это важно, давать впихуемое на уровень сегодняшний
Но и есть такое, разное можно наблюдать на склоне, очень не многие имеют понятие заставляя к примеру снимать лыжу новичкам ещё и в группе.. Кароч в этом и есть логика разделения на категории и ступени проф пригодности
где-то может и это хорошо, к примеру по моему мнению, что у Валеры уж слишком сильно накатана база карвинг поворота, свернуть в дичь по стойке не возможно, помарки и неуверенность в балансе имеются, положение стоп больше чем удовлетворительно, поворачиваемость по соотношении к линейности уже много выше, чем допустим два сезона до..
в принципе работа с новичками не додает прогресса техничного личного, больше надо решать психологические задачи, что может иногда и важнее техники, даже в ущерб своей.. ;)
короче для обывателя 100 дней работы это не 100 дней личного времени на катание однозначно, но и работу надо учиться пользовать для развития не только в плане психологии, но и в базе повышения технических применяемых методов для себя и учнив..
в этом и есть рост мастерства для инструктора в первую очередь и личного роста во вторую..
длинный пост, но это моё мнение, нравится оно кому или нет, но....

Добавлено через 19 минут

@Lyubomyr ,хотелось бы дать свой ответ
есть сложность выполнения, и есть путь решения методом подхода от простого к сложному.. у Харбр это очень чётко присутствует..
подвести к сложному через простое и есть мастерство.. но этим все самообучающиеся принебрегают, поэтому и годы застоя и поиска..
пытаясь поехать карвингом без базового поворота невозможно!
а едут и снимают на видео, выколупывают кадр из 1000 кадров, выставляют и радуются успеху..)))
вот что я называю откровенной дичью в горнолыжном понимании ;)
Кароче Все к Валере на базу по льотному тарифу ;)

Korben Dallas 13.04.2023 17:56

Я саме так і хотів відповісти))

Lyubomyr 13.04.2023 20:24

@Korben Dallas ,
Коли я показую якусь вправу базову, або не дуже базову, я зазвичай її виконую максимальо добре як вмію, хоча я знаю точно, що людина це повториии саме так не зможе — в неї в кращому разі буде менший діапазон руху, будуть відсутні деякі елементи, інші помилки які не стосуються даної вправи тощо. Я знаю, що для виконання на такому рівні треба роки поактики. Хоча можна було б показувати в дуже базовому виконанні, ближче до того, що їй доступно. Як побічний ефект, коли я когось навчаю, то сам повторюю базу і навіть розвиваю нові вміння.

От мені цікаво, чи вас інструктують показувати базові вправи на бвзовому рівні, чи можна робити з хорошою аегуляцією, вираженим передньо-заднім балансом, більшими кутами закантовки, коротшими поворотами тощо.



@3dss ,
Харб якраз палкий прихильник такого підходу знизу вверх, коли вміння додаються поверх за поверхом і таким чином карвінг в нього це такий просунутий рівень, продовження попередніх рівнів. Класичні PMTS кемпери Харба в більшості не доходять до карвінгу а вчаться короткого повороту довго і нудно, хоча з тою базою можна було б непогано мабуть карвити. Але це залежить від здібностей і атлетизму, є багато і справді сильних, універсальних лижників.

Але є інші круті лижники в інтернеті, які використовують оптику (термінологію, книжки) Харба, які вчаться карвінгу зразу. Вони себе називають рейс-орієнтованими і роблять всі ці рухи в карвінгу. І в них є чим похвалитися.

Я от сам довго не карвив і є прихильником скоріше спіральної моделі, де ти можеш зайти на на більш просунутий рівень, щось там спробувати і зрозумівши де твої слабкості повернутися назад і розвинути навики на меншій швидкості, розучити нові рухи чи виправити їх. І тоді вже знову пробувати просунутий рівень.

Korben Dallas 13.04.2023 21:07

@Lyubomyr , інструктор категорії В basic повинен мати навички і вміння навчити учня в достатньо широкому діапазоні: від плугу і до карвінгу. Я даю своїм учням тільки те, в чому я впевнений, що вони то виконають. Я не тренер і не готую спортсменів, я інструктор, якому потрібно швидко переналаштовуватись кожні дві - три години. Є моменти, які закладаю саме з плугу. Є учні, які панічно бояться червоних трас, але на які я їх всерівно затягую обманним шляхом)) Є учні, які приходять на карвінг, а в них навіть базової стійки немає і приходиться з ними повертатись до базового повороту з просковзуванням. Але завжди учень, який прийшов на заняття, повинен піти з нього з прогресом, плуг то, чи карвінг.

Додано через 7 хвилин

Повороти великого і середнього радіусу з просковзуванням у нас називаються базовими і то є дійсно база до карвінгу. На цьому етапі закладаються навички і розуміння всього: основна стійка, повороти різного радіусу, ангуляція, вміння контролювати швидкість на будь якому схилі (крутизна, ширина)

Sheridan 13.04.2023 22:15

@Korben Dallas , цікаво. Але ти не відповів на питання )


Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 21:44.