Гірськолижний форум

Гірськолижний форум (https://extreme.com.ua/forum/forum.php)
-   Карвинг: техника катания (https://extreme.com.ua/forum/105-karving-tehnika-kataniya/)
-   -   Harald Harb PMTS (https://extreme.com.ua/forum/karving-tehnika-kataniya/29396-harald-harb-pmts.html)

Sheridan 24.11.2023 15:31

@merry_candy, ви йому там відповіли? ) і шо він? )

merry_candy 24.11.2023 22:54

@Sheridan,
Ні, йому не відповідала. Боюся, що образиться) Я дідусю Харольда поважаю.

Skyclub 26.11.2023 12:01

У темі 1 додатків
https://www.facebook.com/search/top?q=harald%20harb

Gut gives the World Cup women a Master Class in GS racing. Gut judged the course and the snow perfectly. While others were trying to get their edges above the gate to hold, she didn't look for early pressure. This approach gives her a shorter tighter arc and more energy for the release. She set up her skis and angles to be increased from the apex to the bottom of the turn under the gate. While others were straightening the outside leg and dumping the hip, Gut kept increasing tipping angles and arcing amazing turns. She never chattered the skis or bounced off the line. Impressive!

Поки ведмедик не зробив собі новий акаунт:oops:, і ми маємо трохи часу :good:, я маю питання до розумних людей :friends:, в ідеалі спортсменів гірськолижників, бо я заплутався з цим текстом.
Кому ліньки читати оригінал

Вчора Лара гут порвала всіх на ганчірки, а Харб прокоментував, чому так сталось.
З його тексту у мене виходить так, що всі їхали "як треба" - з раннім апексом, а Лара Гут поїхала з пізнім, не так , як вчать з дитинства, і тому всіх порвала.
Типу робила максимальні кути вже після ворот(це стисло моя шариківська версія )

Що прикольно, це те, як у автомобілістів.
Байкери, що скажете?
"С точки зрения управления автомобилем важна разница между ранним и поздним апексом. При прохождении поворота по траектории с ранним апексом скорость на входе в поворот будет выше, а проходимый путь короче, но для того, чтобы уложиться в поворот и не вылететь на выходе, придется сильнее оттормозиться и активнее доворачивать руль после апекса, а также выходить из поворота более медленно и по более широкой траектории. В случае с поздним апексом все ровно наоборот: на входе дуга будет шире, а скорость перед апексом ниже, зато на выходе, после апекса, будет проще вписаться в поворот и, используя всю его ширину, выйти из него на большей скорости. Поскольку именно быстрый и контролируемый выход из поворота важен для успешного прохождения трассы, более правильным считается поздний апекс. Ранний апекс же часто считается ошибкой, так как заставляет доворачивать руль в повороте, рискуя стабильностью автомобиля и теряя скорость. Более правильным и безопасным является такое прохождение, когда после апекса водитель начинает распрямлять траекторию."

Ну, то може виходить, що так воно і треба їздити?:shock:
Тоді стара провокація від @Korben Dallas таки мала сенс? :shock:

Бляха, гугл взагалі не має українського контенту?
Коли я зовсім трохи пробував катати по трасі, то орієнтувався на таке

"если поворот недостаточно короток и основная часть его происходит после линии падения, то спрямление только навредит, этим спрямлением усугубляешь опоздание с каждым поворотом. Получается, предыдущий поворот закончил очень поздно, едешь почти поперек склона и при этом прешь на флаг, чтобы следующий поворот сделать еще позже... Другое дело - начал активно кантовать и загружать лыжи за 3 м до флага, подходя к нему, уже направил лыжи почти в сторону следующего, пройдя флаг, вскоре закончил поворот и поехал почти по прямой, СПРЯМЛЯЯ, по диагонали, а не поперек, к следующей точке начала активной фазы поворота. Надо понимать, что хоть спрямленная, хоть круглая траектория (а степень спрямления зависит от мастерства) должна быть РАННЕЙ. Показатель здесь - то, куда направлены лыжи в момент прохождения флага. Они должны смотреть почти в сторону следующего флага. Второй момент - начало активной работы по траектории.
Чем бОльшую часть поворота удастся выполнить до линии падения, "отталкиваясь от склона вперед", тем большее ускорение получишь и тем меньше потеряешь после флага, в том числе, из-за неконтролируемого сноса. Важно здесь с точки зрения механики то, что до линии падения ц.б. сила и составляющая силы тяжести частично взаимно вычитаются, а после - складываются, и поэтому после лыжи удержать сложнее. Значит, поворот и максимум ц.б. силы, соответственно, лучше переместить по траектории вверх. Пусть там, в первой половине дуги, они борются друг с другом, а не с тобой и твоими кантами, как это происходит после флага."

Korben Dallas 26.11.2023 12:34

То була не провокація, а істина))

Skyclub 26.11.2023 13:14

Тут зараз питання не таке, як в тебе тоді було.
Ти питав "де гірськолижник відчуває найбільше навантаження"
Я написав "де зробить, там і відчує".
Тут питання - а де його треба робити, щоб отримати ідеальну траєкторію?
Я писав - залежить від мети і крутизни схилу. Спортсмени -щоб швидше, такі пацики, як ми - щоб не прискорювало і не запускало у космос:ROFL:

Korben Dallas 26.11.2023 13:35

Я писав тоді, в якій точці максимально збігаються вектори зовнішніх сил, а вже від цього і навантаження і малював кружечки нижче апекса. На що всі сказали (окрім Чеслава) що так катають тільки туристи))

Додано через 4 хвилини

А тепер найстрашніше)) Я тоді вам доказував, що з зовнішніми силами не потрібно боротись, а навпаки, їх потрібно використовувати в катанні для того, щоб меньше витрачати свої. Ігрус, доречі, писав те ж саме))

Додано через 4 хвилини

Але й зараз ви то не признаєте. Це відбудеться тільки тоді, коли самі це відчуєте на схилах і прокрутите в своїй уяві всю біомеханіку повороту, яка базується на ваших відчуттях і вашій роботі з лижами (положення корпусу, кут закантовки, напрямок лиж і т.д.)

Додано через 1 хвилину

Ок. Не буду засирати тему)

Skyclub 26.11.2023 13:42

Тебе ведмедик таки трохи покусав :oops:
Що суті питання, без флуду?
Гут виграла тому, що поїхала по нижній траєкторії, хоча всі вчать їхати по верхній?
Чи я заплутався?

Korben Dallas 26.11.2023 13:47

Я не спортсмен, щоб давати компетентну оцінку її проїзду. З твого тексту зрозумів, що вона поворот робила нижче апекса, після лінії падіння і виходить, що нижче воріт, а не паралельно, або до них.

Skyclub 26.11.2023 14:03

Я так зрозумів, що вона саме загрузку так робила, там ніби то не було про траєкторію...хоч друге і випливає з першого

Korben Dallas 26.11.2023 15:04

Якраз це впливає на траєкторію. Подивись на малюнок, який ти виклав вище.

Lyubomyr 26.11.2023 16:34

це типу класика, «повернути до прапора», arcing high C, ось це все. Це безпечна, така класична лінія. Є агресивна лінія, коли більше так прямо на ворота, лише трошки вище, потім дуже стрімко збільшують кут і ніби як відбиваються від прапора. Виходить такий ближче до симетричного повороту.
Часто в спортсменів ми бачимо доволі таки нецікаву картину з точки зору техніки, а скоріше це атлетизм і таймінг: спортсмен просто інтуітивно якось падає в поворот, опускаючи туда свій зад і випрмляє зовнішню ногу а далі за нього все зробить лижа. За його словами Gut в цій гонці їхала технічно круто — не поспішала створювати тиск (бо лижа яка ріже сніг — споаільнюється, тиск це в принципі сповільнення) а збільшувала кути вже біля самого прапора. Це ніби як замість того, щоб розтянути тиск на весь поворот, ти їдуш на прапор а потім за короткий проміжок часу надолужуєш все, при ібл шомк тиску, за коротший час і в іншому положенні по відношенню до схилу. Тому це круто. Дицге зауваження про реліз цікаве. Якщо ти розтягнув все своє зусилля по повороту на довше — почав повище, зробив там вверху вже чачтину роботи, і комфортніше закінчив — то в тебе в еінці повороту нема високого тиску, бо ти вже його майже закінчив лижа їде не в поперек, а вздовж схилу. Але разом з тим це дає енергії для швидкого релізу — ти просто відпускаєш, але тіло не будучи підстичком не продовжує рух вниз і тоді реліз затягується. Тому тренери можуть казати щось типу такого: «подовше, подовше під флагом проїдь а потім різка перекладка», щоб якось добитися того ефешу енергійного релізу. Це в ЖС дуже важливо.

Добавлено через 13 минут

Добавлено через 1 минуту

Цитата:

Коментар від Sheridan (Коментар 419269)
Lyubomyr, Харб на ФБ написав I did increase the delta to 4mm in the heel. The Demo bindings came flat or level. Я попросив фотку, але він старенький і не побачив мій комент. 4 мм то дофіга. Як він це робить? Не скотчем ж?

Я не знаю, нажаль :)
Ти можеш завжди локально себе підняти підставивши будь що під пятку на 4мм. Кріпленням пофік до чого притискатися — дл пятки черевика, чи до якогось тіла, яке притискається до пятки черевика. На цьому базується принцип кантінга — ти доштоковуєш ще один шар до черевиків. Щоб зробити на постійно в демках, треба щось робити під кріпленням. В пінових кріпленнях знаю як, по пораді Даяни.

Lyubomyr 26.11.2023 23:56

Ось тут чувак непогано ніби пояснює про базові речі:

Watch a Ski Race - YouTube

Це що розказує Харб це не база, це вже нюанси і порушення «правил»я

Я це усвідомив лише позаминулого року. Хоча до того в Харба зустрічав різного роду коментарі про це.

merry_candy 27.11.2023 20:07

Я не спортсменка, так, пару-трійку років аматорськими трасами покаталася...
Лара робила більш короткі повороти, ближче до зигзагоподібних. Там немає ніякого раннього тиску, тому що він в одній точці концентровано прикладається (на дуже короткому відрізку траєкторії і часу). Раннє тиск потрібно, якщо людина їде більш округлими поворотами і тиск більше розмазано за часом і траєкторією.
Як було написано в цитаті російською, короткі повороти з випрямленням між ними вимагають більшої майстерності. Вони мають виконуватися точно, на коригування часу немає. А в розмазаному округлому повороті є.

Lyubomyr 17.12.2023 18:38

До речі, в останньому відео Харб демонструє вийнятково круту їзду:

Harald Harb's Season starter tutorial! - YouTube

Lyubomyr 02.01.2024 19:01

Цей чувак їздить дуже в стилі Харба.
Flex to release як книжка пише:

Log into Facebook


Часовий пояс GMT +2. Поточний час: 20:57.