Цитата:
Коментар від Salseros
deviantus
Котонова майка:
Довго сохне - а по-моему, быстро
Легко вбирає бруд (мажеться) - спорно.
Не гігієнічна в походах - швидко розмножуються бактерії - а синтетика их убивает?!
Неприємно пахне (причину див. вище) - выше в теме говорилось тоже о синтетике.
Не така легка як синтетична - вес в студию!.
Так что насчёт "Синтетика позбавлена всіх вищенаписаних недоліків" - не более, чем рекламный слоган
|
1. Відносно висихання. Зробіть експеримент. Намочіть у воді котонову (бавовняну) футболку та футболку з, наприклад, Polartec Power Dry. Вивішайте сушити. Синтетика висохне ЗНАЧНО швидше. Перевірив практично. Ще з практики. Коли на мені багато шарів одягу, і я серйозно спітнів, то котонова майка буде на мені сохнути НАДЗВИЧАЙНО довго. Якщо підтримувати активність з мінімальним виділенням поту то не висохне взагалі, поки її не зняти. Синтетика сохне за 20хв не знімаючи одягу. Це також з практики. Гляньте на структуру синтетики - вона схожа на сітку. Краще пропускає вітер. Швидше сохне - це факт, з яким можна сперечатись хіба не носивши такої футболки взагалі.
2. Бруд краще вбирає. Попробуйте витерти пил в хаті синтетикою і котоном. Котон вбирає пил і бруд за 1 прохід, синтетикою це зробити взагалі марна трата часу. На практиці це підтверджується в походах в гори.
3-4. Розмножуються бактерії набагато швидше. По-перше, вона довше залишається вологою. По-друге краще вбирає бруд. По-третє, складається з натуральної сировини (природній полімер рослинного походження). Синтетика - це поліестер, який виготовляють з поліетилен-терефталату. А це термопластик. Бактеріям там не дуже комфортно. Крім того, деякі виробники додають в тканину іони срібла, що пагубно впливає на бактерії. З практики. Походіть два дні, постійно пітніючи, у бавовняній футболці чи (не припусти Господи) в повністю бавовняних шкарпетках. Зніміть, понюхайте
В другому випадку можна просто зняти
5. Маса. Зважив тільки що свою термофутболку Marmot з довгим рукавом - 160 грам. Потім зважив бавовняну футболку з довгим рукавом такого ж розміру - 210 грам.
Так що це не міфи, не маркетинг а реальність.
Щоб не бути однобічним та не до кінця об'єктивним - в синтетики є і недоліки. Сильна електризація. Низька гігроскопічність (здатність поглинати воду) у порівнянні з бавовною. Це в даному випадку і плюс і мінус. Важкість до фарбування та нанесення малюнків. Температурний режим прання - 40 градусів, деякі тканини - 30. Частково ці недоліки можна обійти, що роблять деякі виробники, додаючи до синтетики шерсть, бавовну чи інші волокна.