Гірськолижний форум
Горные лыжи ArmadaГорные лыжи Armada Горные лыжи Elan Маски и одежда Oakley Горнолыжные маски Bolle
Защита Dainese Термобельё Craft Спортивные носки X-Socks Термобельё X-Bionic
Реєстрація Головна Розділи Нові Біржа Транспорт
МОБІЛЬНА ВЕРСІЯ : НАШ FACEBOOK : RSS : Гірськолижний форум > Снегозависимость > Медпункт > Травмы коленного сустава
Медпункт травмы, лечение, профилактика


Відповідь
 
Параметри теми Пошук у темі
Старий 28.02.2019, 07:12   #1251 (посилання)
Всегда на форуме
 
Аватар для spitzer
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: Head GS RD 183, боты Nordica Speedmachine 130
Цитата:
Коментар від sasha Переглянути коментар
@igrus, по моей крутой англоязычной ссылке во втором посте человек, работающий ски техником, пишет что после лет тестирования и проверки креплений он спокойной будет катать на значении 12 дин у крепления с верхним значением 12 дин. БУМ!



при чем здесь время проведенное на снегу и проверка крепления на соответствие стандарту каждый год по много креплений в день?)
есть факты, есть мнения. вы озвучиваете мнение. хотелось бы услышать факты.

Добавлено через 4 минуты

В свои посты, кроме последнего, я не вкладываю ничего личного. И никакого троллинга.
@sasha, есть такая хрень как фантомные срабатывания в крайних положениях креп,
в том числе на цеховых крепах, а так же наоборот, не срабатывания в тех же
крайних положениях, корректный рабочий диапазон креп всегда меньше шкалы
и значение 12 на крепах 3-12 и 5-16 (к примеру) совсем не одно и тоже, на 5-16 это будут честные рабочие 12 с отскоком когда надо, а на 3-12 будет та ещё лотерея. Так что когда закрутишь на крайнее значение 12 и на склоне таки случится БУМ!, это будет вполне реальный бум по здоровью.

Проверка креп на соответствие, скорее это для всех старых креп актуально или если куча времени на снегу в тренировках проводишь, найти б спеца хорошего.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 28.02.2019, 09:11   #1252 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для kotyuk
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: прокатные :)
Цитата:
Коментар від mcvova Переглянути коментар
Доброго дня. Нажаль теж стикнувся із травмою коліна. .... Я сам живу у Львові і відвідав 5-6 лікарів, але точний діагноз ніхто не може поставити. Хотів би попросити вас переглянути знімки МРТ, недавно мене налякали за меніски. 1 лікар каже що потрібно оперувати, а інші кажуть що ні. Але все ж запереживав, з травною вже годжу пів року. Знімки прикрітив знизу. Останнє МРТ кращої якості(1,5Т) [/url]
По МРТ патології в колінном суглобі немає. Зовсім немає. Ніяких часткових пошкоджень зв'язок, менісків, запалення.
Таким чином, або
1) МРТ щось пропускає, оскільки МРТ не є на 100% точним методом діагностики, тоді має сенс робити діагностичну артроскопію та двитисьб очима, що там в середині суглоба твориться. Так іноді доводиться робити, але в ашому випадку я сумніваюсь, що ми там щось знайдемо.
або
2) це функціональне порушення (неправильна хода, дисбаланс м'язів, неврологічні порушення через зниження сили певнихм'язів через стискання нерва на рівні хребюат чи нижче, чи захворювання нервової системи, порушення пропріорпецепції через ці ж самі нервові порушення...)
3) психосоматичне порушення, коли вам це здається...

Заочно встановити діагноз неможливо. Да і при огляді не завжди вдається. Втім починати треба з огляду.
Думаю, що все зведеться до вправ, кінезіотейпування, еластичних ортезів... Але якщо під час огляду будуть симптоми ушкодженгня меніска, то має сенс робити артросокпію, навіть враховуючи відсутність змін на МРТ. Так, вона може виявитись зайвою. Але інших способів перевірити немає. Якщол нічого не виявиться, то ніхто меніск видаляти не буде - просто 10 хвилин тоненькою трубочкою подивитись і вийти із суглоба. Але тоді вже точно знати, що нічого суглоба не розбиває зсередини.

Якось так. Якщо будете в Києві, телефонуйте 068-321-42-87, приїжджайте, подивлюсь.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 02.03.2019, 00:31   #1253 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для McBodik
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Львівщина

Снаряга: якесь ге, тре міняти :)
Привіт.
Побачив фразу
Цитата:
Коментар від kotyuk Переглянути коментар
ушкодженгня меніска
і вирішив запитати поради...

Але спочатку історія хворої:
Протягом 2018 року час від часу боліло коліно. Десь в тому ж 2018 сходила до лікаря, той відправив на УЗД, нічого незвичного там не помітили, поставили діагноз - щось психосоматичне, лікування - більше рухатись. Не сильно допомогло.

Після останнього катання на лижах (це вже 2019р) коліно боліло дуже сильно і опухло (чого раніше не було). Пішла до іншого лікаря. Той дав на вибір УЗД або МРТ. Вибрала МРТ (оскільки УЗД вже було і без результату).
Лікар зі словами - "ви ще така молода" поставив діагноз "пошкодження заднього рогу медіального меніска 1 ст."... Пояснив що зазвичай це наслідок незалікованої травми (але ніяких серйозних травм не було). Призначив ортез на коліно і ліки. З умовою - якщо буде боліти після - потрібна нескладна операція. Проходила дівчина 2 тижні з ортезом, випила ліки. Коліно все ще поболювало. Лікар - робимо операцію. Поки що робити операцію боїться.

Чи є ще варіанти лікування без операції? Після операції спортом займатись можна (бо судячи зі слів лікаря - травма навіки)? Та і взагалі - наскільки це серйозно?

Старався описати коротко. Якщо потрібно МРТ, можу прикріпити.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 02.03.2019, 23:19   #1254 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для kotyuk
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: прокатные :)
Цитата:
Коментар від McBodik Переглянути коментар
Привіт.
Побачив фразу і вирішив запитати поради...

Але спочатку історія хворої:
Протягом 2018 року час від часу боліло коліно. Десь в тому ж 2018 сходила до лікаря, той відправив на УЗД, нічого незвичного там не помітили, поставили діагноз - щось психосоматичне, лікування - більше рухатись. Не сильно допомогло.

Після останнього катання на лижах (це вже 2019р) коліно боліло дуже сильно і опухло (чого раніше не було). Пішла до іншого лікаря. Той дав на вибір УЗД або МРТ. Вибрала МРТ (оскільки УЗД вже було і без результату).
Лікар зі словами - "ви ще така молода" поставив діагноз "пошкодження заднього рогу медіального меніска 1 ст."... Пояснив що зазвичай це наслідок незалікованої травми (але ніяких серйозних травм не було). Призначив ортез на коліно і ліки. З умовою - якщо буде боліти після - потрібна нескладна операція. Проходила дівчина 2 тижні з ортезом, випила ліки. Коліно все ще поболювало. Лікар - робимо операцію. Поки що робити операцію боїться.

Чи є ще варіанти лікування без операції? Після операції спортом займатись можна (бо судячи зі слів лікаря - травма навіки)? Та і взагалі - наскільки це серйозно?

Старався описати коротко. Якщо потрібно МРТ, можу прикріпити.
УЗД для суглобів лише вводить в оману, ніж дає хоч якусь корисну інформацію. Тому потрібно забути, що його робили, та не зважати на результати.
МРТ - корисне. Але і воно не ставить діагноз. МРТ дозволяє виявити чи виключити з певною мірою ймовірності та точності певні АНАТОМІЧНІ порушення - наприклад, для менісків точність біля 90%, для ушкоджень хряща всього лише біля 65%. Але є багато ФУНКЦІОНАЛЬНИХ проблем (наприклад, patellar maltracking, тендиніт гусячої лапки та інші...), коли анатомічних змін немає чи поки що немає. Їх виявляють під час огляду.
В першу чергу треба встановити діагноз. Хоча б приблизний. Без огляду це зробити неможливо.
Якщо діагноз - Розрив меніска 1 ст, то він НЕ потребує операції. Але заключення МРТ ще не є діагнозом. Не можу сказати, чи потрбіна операція, заочно. Можу сказати свою думку по МРТ, якщо викладете на гугл диск вміст диска МРТ (все разом з програмою) + заключення. Одного заключення недостатньо. Якщо доїдете до Києва, то можу подивитись і саме коліно.
ТОМУ:
Чи є ще варіанти лікування без операції? - Думаю, що так, але без огляду не можу поки нічого запропонувати.
Після операції спортом займатись можна (бо судячи зі слів лікаря - травма навіки)? - Зазвичай так. Що значить травма навіки? Яка травма? Навіть, якщо меніск порваний, то більше половини професійних фтболістів продовжують професійну кар'єру після операцій на менісках. Якщо інший діагноз, то можливі варіанти. Але у більшості випадків спорт можливий.
Та і взагалі - наскільки це серйозно? - Поки що з вашого опису я нічого серйозного не побачив, але так діагнози не ставляться))
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 05.03.2019, 12:23   #1255 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для McBodik
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Львівщина

Снаряга: якесь ге, тре міняти :)
@kotyuk,
Дякую за розширену відповідь
МРТ тут

Не впевнений чи будемо в Києві найближчим часом, але якщо за координати і номер тел. в пп буду дуже вдячний!
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 05.03.2019, 22:29   #1256 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для kotyuk
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: прокатные :)
На жаль, МРТ настільки низької якості, що будь-які заключення по ньому не мають сенсу. Я не побачив нічого серйозного, але і виключити щось по такому МРТ неможливо. Зазвичай на колінний суглоб потрібно МРТ 1,5 Тесла, можна більше. Тут я не знаю, яка потужність, але думаю, що не більше за 0,3 Тесла. Навіть 1,5 Теслові апарати дають різну якість, але малопотужні апарати завжди дають низьку якість. Певною мірою це можна порівняти з кількістю пікселів на фото. Чим більше, тим більш деталізована картинка. Дуже раджу зробити МРТ 1,5 Тесла. Це МРТ, на жаль, гроші на вітер.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 15.03.2019, 10:42   #1257 (посилання)
Всегда на форуме
 
Аватар для Gojko
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Ужгород

Снаряга: Atomic RT TI 130. Atomic FIS D2 GS 2013, Atomic FIS SL 2016 Atomic Redster S9 2019
@kotyuk,
3 дня уже читаю эту тему и ничего не понимаю
Сложно подсказать, как правильно принимать решение в моем случае, но все таки.Заранее благодарен.
Травма 5-ти летней давности,все 5 лет мучаюсь. В этом году от перегрузок на лыжах колено стало хуже держать, болевые ощущения сильно увеличились.
На лыжах я каждый день , это моя работа.
Сделал МРТ (1,5 Тесла) : пошкодження (розрив) латерального меніска II-IIIа ,застаріле пошкодження ПХЗ по типу неповного травматичношо розриву, кіста Бейкера.
Обратился к двум врачам, вроде неплохие.Один резко против операции , прописал мази, таблетки, електрофорез, фонофорез, озокерит, магнитотерапию. Другой за операцию - имплантант вместо порваной/надорваной связки и по ходу операции решить, что делать с мениском.
Кто прав, непонятно...Как то не верится, что всякие мазьки и прогревания помогут . С другой стороны, зачем имплантант, если связка все таки не полностью разорвана, с мениском тоже одни загадки. И вообще из в врачей информацию буквально клещами вытягивать нужно. Детский врач, про обычные сопли дочки в 10 раз больше рассказывает.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 15.03.2019, 10:52   #1258 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для kotyuk
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: прокатные :)
Цитата:
Коментар від Gojko Переглянути коментар
@kotyuk,
3 дня уже читаю эту тему и ничего не понимаю
Сложно подсказать, как правильно принимать решение в моем случае, но все таки.Заранее благодарен.
Травма 5-ти летней давности,все 5 лет мучаюсь. В этом году от перегрузок на лыжах колено стало хуже держать, болевые ощущения сильно увеличились.
На лыжах я каждый день , это моя работа.
Сделал МРТ (1,5 Тесла) : пошкодження (розрив) латерального меніска II-IIIа ,застаріле пошкодження ПХЗ по типу неповного травматичношо розриву, кіста Бейкера.
Обратился к двум врачам, вроде неплохие.Один резко против операции , прописал мази, таблетки, електрофорез, фонофорез, озокерит, магнитотерапию. Другой за операцию - имплантант вместо порваной/надорваной связки и по ходу операции решить что делать с мениском.
Кто прав, непонятно...Как то не верится, что всякие мазьки и прогревания помогут . С другой стороны, зачем имплантант, если связка все таки не полностью разорвана, с мениском тоже одни загадки. И вообще из в врачей информацию буквально клещами вытягивать нужно. Детский врач, про обычные сопли дочки в 10 раз больше рассказывает.
Скиньте ссылку на ваше МРТ (выложите все содержимое диска одним архивом на гугл-диск) мне на електронку (kotyuk_v@ukr.net) + продублируйте весь текст вопроса, чтоб я знал, чье МРТ, и вспомнил, в чем проблема. Осмотр МРТ, конечно, не заменяет очного осмотра, и окончательный диагноз так не поставить, но попробуем хоть что-то прояснить. + напишгите в письме , где конкретно болит (можете на картинке коленного сустава отметить эти места), или прямо в губине...?
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 16.03.2019, 23:00   #1259 (посилання)
Всегда на форуме
 
Аватар для CAESAR
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: Dynastar legend pro rider 186, dalbello krypton pro, wilson k factor six.one 95
Добрый вечер! 10 лет назад сестричке делали операцию на коленном суставе, связки сшивали, ногу распанахали, но особо не помогло. По состоянию на сегодня колено болит, боль обостряется, нога подворачивается. Врачи настаивают на операции и предлагают: "Нарощення хрящів на надколінник і стегнову кістку, фіксування надколінника в правильному положенні. Можливо реконструкція стегнової кістки". Подскажите Ваше мнение... МРТ декабрь 2016, а рентген вчера.
Коліно – Google*Drive
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Старий 17.03.2019, 13:04   #1260 (посилання)
Давно на форуме
 
Аватар для kotyuk
 
Зараз: поза форумом
Звідки: Киев

Снаряга: прокатные :)
Цитата:
Коментар від Gojko Переглянути коментар
@kotyuk,
3 дня уже читаю эту тему и ничего не понимаю
Сложно подсказать, как правильно принимать решение в моем случае, но все таки.Заранее благодарен.
....
Кто прав, непонятно...Как то не верится, что всякие мазьки и прогревания помогут . С другой стороны, зачем имплантант, если связка все таки не полностью разорвана, с мениском тоже одни загадки. И вообще из в врачей информацию буквально клещами вытягивать нужно. Детский врач, про обычные сопли дочки в 10 раз больше рассказывает.
Вам ответил детальнее письмом.
Тут пару слов по МРТ, что было бы полезно знать всем, кто выбирает МРТ и читает заключения.

МРТ у вас в целом не плохое (1,5 Тесла , в принципе, достаточно, чтоб вывести все структуры, если его нормально сделать), тем не менее переднюю крестообразную связку (ПХЗ) нормально не вывели - причин этому несколько - для этого используется специальный протокол и спец.програмное обеспечение, которое стоит денег, и не все центры его покупают, + умение и желание, + толщина срезов в вашем МРТ вышла 3мм (разумеется 1-1,5мм - лучше). В итоге связка , похоже, захватилась лишь немного по краям.

Резюме следующее - нужно "подергать" колено и проверить связку. Если держит, то можно попробовать полечиться консервативно, если сомнительно - делаем МРТ получше, если не держит, нужна операция. Разрывы менисков пограничные. Такие лечат и хирургически, и консервативно в зависимости от симптомов. Больше всего мне пока не нравится обратимая реакция костного мозга напротив чашечки - нужно временно убрать нагрузки + поносить наколенник с пателлярным кольцом + хорошую физиотерапию и/или курс противовоспалительных таблеток или инъекций по ситуации.

Добавлено через 1 час 9 минут

Цитата:
Коментар від CAESAR Переглянути коментар
Добрый вечер! 10 лет назад сестричке делали операцию на коленном суставе, связки сшивали, ногу распанахали, но особо не помогло. По состоянию на сегодня колено болит, боль обостряется, нога подворачивается. Врачи настаивают на операции и предлагают: "Нарощення хрящів на надколінник і стегнову кістку, фіксування надколінника в правильному положенні. Можливо реконструкція стегнової кістки". Подскажите Ваше мнение... МРТ декабрь 2016, а рентген вчера.
Коліно – Google*Drive
Тут дууууже складна ситуація. Поперше, теба визначити, що в неї було раніше - вивих надколінка? чи просто біль?, що турбує зараз - звичний вивих наколінка?, біль в пателофеморальній зоні?, біль в інших дялінках колінного суглоба?, визначити Q-angle (Q-angle - Google-Suche) під час огляду , визначити мобільність надколінка, тощо... Виявити основні причини цього стану - тільки дисплазія чи є неправильна центрація власної зв'язки надколінка...? Операція 90% , що потрбіна буде, але до неї треба дуже підготуватись, обстежитись, і не розраховувавти на відмінний результат (може і повезе, але зазвичай той чи інший дискомфорт залишиться, бо порушення дуже значні).
З рентгензнімків та МРТ видно, що є виражена дисплазія, зміщення надколінка та хондромаляція. Все інше оцінити по цьому МРТ (я думаю, 0,3 Тесла, хоч вони не написали) неможливо (хіба що хрестоподібні зв'язки на ньому виглядають цілими, але це не має відношення до основної проблеми). Я не зовсім розумію, нащо лікар посилає на МРТ такої низької якості. Якщо сестра сама вибрала МРТ, тоді зрозуміло. Але якщо хірург туди послав, то я маю сумніви в тому, що він читає знімки МРТ. В принципі, воно дає інформації не набагато більше ніж просто рентгензнімки, які ви зробиши. Вони досить інформативні. По МРТ хотілось би бачити товщину хряща та ступінь його ушкоджень, бо по цьому МРТ не видно, що треба щось "нарощувати". Але цу скоріш за все просто низька роздільна здатність МРТ, бо при такому підвивиху скоріш за все хрящ обдертий дуже сильно.
Отже - операція потрібна. Але що хірурги мають на увазі під "Нарощення хрящів" я не знаю - це мозаїчна хондропластика (сумніваюсь, що це тут показано), остеоперфорація (можлива при обмежених дефектах хряща, якщо навколо хрящ здоровий, нормальної товщини, а тут хрящ скоріш за все обдертий відносно рівномірно на значному протязі), заповнення дефектів за допомогою Chondrofiiler (треба бачити по знімкам, що це можливо). Якщо це буде можливо, то, звісно, дуже бажано. Але маю сумніви, що можливо це зробити ефективно при цій патології. Технічно можливо. Але результат навряд чи буде.
"Фіксування надколінника в правильному положенні " - абсолютно потрібно. Як це збираються робити? Пластика медіальної пателофеморальної зв'язки (MPFL), перенесення горбистості великогомілкової кістки.... інші варіанти... Треба мати план до операції. І обрати оптимальний варіант - це найскладніше.
"Можливо реконструкція стегнової кістки" - це також було б ідеально зробити. Але є багато варіантів цієї реконструкції. І , насправді, їх роблять дуже рідко. Але тут , схоже, як раз та ситуація.
В цілому, потрібна операція, нестандартна, дуже складна за вибором методів та за своїм виконанням. В Україні не так багато хірургів, що можуть її адекватно спланувати та якісно виконати. Якщо ваш хірург береться і ви вньому впевнені, то треба робити.

Можливо, з моїх відповідей виглядає, що я завжди незадоволений МРТ))
Так і є)) Навіть в Києві, з, мабуть, сотні центрів МРТ, нормально роблять 10, а по нормальній ціні - 4, а так, щоб відмінно вивели на знімки якусь анатомічну структуру, в ці чотири треба телефонувати до керівництва та просити за конкретного пацієнта. Пацієнти з США зазвичай приїжджають із відмінними як власне МРТ, так і описаннями. У нас описання МРТ в 50% випадків взагалі ні про що... Треба дивитись знімки. В США роблять короткий опис - зв'язки цілі/не цілі, меніски порвані/не порвані.. .якось так. І завжди співпадає. У наших МРТ центрах все "частково" ушкоджено....)) Чому так? Бо в США лікар діагност МРТ центра відповідає за своє заключення, і якщо йому щось не ясно, то він перероблює МРТ доти, доки йому не стане ясно точно. У нас МРТ зробили, і лікар діагност повинен його описати, навіть якщо струткура (зв'язка, зокрема) в нього не попала. Звідси стільки "часткових" розривів. Адже у них МРТ коштує 500-2500 $, а у нас 40-50. Важко сказати, як краще. Але у них заключення МРТ є вирифікуючим, а у нас - це слова, що не завжди щось реально значать.
  Share with Facebook Відповісти з цитуванням
Відповідь Є непрочитані сторінки Головна Новi 




Тут присутні: 3 (учасників - 0 , гостей - 3)
 
Параметри теми Пошук у темі
Пошук у темі:

Розширений пошук

Ваші права у розділі

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній коментар
Травмы кисти Malaya Медпункт 73 20.01.2024 09:24
Укрепление коленного сустава Vredinka Медпункт 86 01.06.2021 21:56
Народная медицина и травмы klepakoff Медпункт 51 13.05.2019 16:49
Травмы плечевого сустава Rio Медпункт 65 08.10.2016 15:31
Травмы почек Mudrik Медпункт 10 10.02.2010 12:38

При цитуванні гірськолижного форуму на інших ресурсах, активне посилання на extreme.com.ua обов'язкове.
New UsersNew PostsVisitsPageviewsSearch EnginesDirect TrafficReferring Sites
Today044114748 (81%)9 (15%)2 (3%)
Yesterday11014551185 (59%)60 (41%)2 (1%)
Month52745321214432998 (56%)2195 (41%)188 (3%)